ggg ggg ggg ggg

Powstanie parking przy stacji PKP w Jasienicy

Pomysł, rozmowy, współpraca, działanie, realizacja. Wygodniejsze przesiadki z samochodów na pociągi będą mieli mieszkańcy Jasienicy. PLK S.A. i PKP S.A. podpisały umowę na budowę parkingu, który powstanie z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”.

Zaplanowano budowę 67 miejsc parkingowych (w tym 4 dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się). Parking powstanie przy przystanku kolejowym, między torami i istniejącą ścieżką pieszo-rowerową. Wjazd zaplanowano od strony skrzyżowania ulic Przejazdowej, Centralnej i Rzecznej. Teren zostanie utwardzony i odwodniony, a bezpieczeństwo ruchu po zmroku zapewni ekologiczne oświetlenie LED.

Po zakończeniu wszystkich prac, gotowe parkingi zostaną przekazane w zarząd samorządu. Przetargi na prace będą ogłaszane w najbliższych miesiącach, parkingi mają być gotowe w pierwszym kwartale przyszłego roku. Dołożę wszelkich starań, aby takie obiekty powstały także przy stacji w Tłuszczu (północna strona), Mokrej Wsi, Chrzęsnem, Jarzębiej Łące – powiedział Paweł Bednarczyk Burmistrz Tłuszcza.

/Info UM Tłuszcz/

192 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Przychodnia przy ul. Powstańców 27
w Tłuszczu w zupełnie nowej odsłonie

W ubiegłą sobotę, 13 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie przychodni przy ul. Powstańców 27 w Tłuszczu, a już od poniedziałku...

Zamknij