ggg ggg ggg

Powiatowy MODR z Wołomina do Tłuszcza

Powiatowa placówka Ośrodka Doradztwa Rolniczego swoją nową siedzibę znalazła w Tłuszczu. Jak do tego doszło? Złożyło się na to kilka czynników: wypowiedzenie wynajmowanego lokalu w Wołominie, niższe czynsze w Tłuszczu i fakt, że teraz MODR będzie bliżej rolników. Pomysł takiego właśnie rozwiązania poddali Dyrektorowi MODR w Warszawie lokalni samorządowcy.

Pod koniec ubiegłego roku Powiat Wołomiński wypowiedział umowę najmu lokalu w Wołominie przy ul. Legionów 78, w którym powiatowa placówka MODR od lat miała swoją siedzibę. Instytucja, która do tej pory ponosiła niewielkie koszty najmu, stanęła przed dylematem: gdzie w Wołominie znaleźć powierzchnię biurową do wynajęcia w rozsądniej cenie. „A dlaczego w Wołominie? Może być przecież Tłuszcz” – taki pomysł nasunął się grupie radnych, którzy 9 stycznia wystosowali do Dyrektora MODR w Warszawie pismo. Z jego treści poznajemy argumenty, które spotkały się z pozytywnym odzewem Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Wszak gm. Tłuszcz otoczona jest wianuszkiem wszystkich gmin wiejskich pow. wołomińskiego, a i ceny na rynku nieruchomości są znacznie niższe niż w położonym bliżej stolicy Wołominie. Pod pismem podpisali się Radni Miejscy: Grażyna Krupa, Waldemar Sitek, Robert Pacuszka i Mirosław Sobczak, a także Radni Powiatu: Robert Szydlik i Janusz  Tomasz   Czarnogórski. Wniosek poparła także Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Marzena Małek. Delegacja samorządowców pojechała z pismem do Warszawy i już na początku lutego ruszyło nowe biuro powiatowego MODR z siedzibą w Tłuszczu.

– Wniosek samorządowców, który do nas wpłynął, oceniliśmy bardzo pozytywnie. Przeniesienie siedziby powiatowej placówki MODR było konieczne, a sugerowana przez wnioskodawców lokalizacja w Tłuszczu okazała się z kilku powodów korzystna: taniej i bliżej rolników, zwłaszcza tych ze wschodniej części powiatu, gdzie gospodarstw rolnych jest więcej – mówi Sławomir Piotrowski Dyrektor MODR w Warszawie. I dodaje: – W tym roku nasi doradcy w biurze powiatowym i w gminach będą mieli więcej pracy. Służą bowiem rolnikom pomocą w opanowaniu umiejętności składania e-wniosków o płatności bezpośrednie i obszarowe oraz korzystania z innych form wsparcia krajowego i unijnego.

W tej chwili MODR przygotowuje komunikaty o zmianie siedziby, które będzie kierował do rolników, samorządów i podmiotów, z którymi współpracuje.

/MM/

3 429 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Samorząd wystawi pomnik na placu Wolności!

Pomnik Stanisława Wolskiego ma stanąć w nowo wybudowanej części placu, w okręgu wyłożonym kolorową kostką. Idea samorządu jest taka, by...

Zamknij