ggg ggg

Powiatowe obchody Święta Policji w Wołominie

W piątek, 22 lipca w Powiatowym Centrum Kultury „Fabryczka” w Wołominie, odbyły się uroczyste obchody Święta Policji, których współorganizatorem był Powiat Wołomiński. Gościem honorowym uroczystości był Zastępca Komendanta Stołecznego Policji inspektor Tomasz Znajdek.

Uroczystość, upamiętniająca 103. rocznicę powołania Policji Państwowej rozpoczęła się zgodnie z ceremoniałem od złożenia meldunku Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji inspektorowi Tomaszowi Znajdkowi i oddania honorów Sztandarowi.
Obchody Święta Policji w Wołominie zaszczyciły swoją obecnością władze samorządowe Powiatu Wołomińskiego na czele z Wicestarostą Piotrem Borczyńskim, przedstawiciele Prokuratury Rejonowej i Sądu Rejonowego w Wołominie, obecni byli również dyrektorzy instytucji, zakładów pracy i placówek oświatowych znajdujących się na terenie powiatu wołomińskiego.
Zgromadzonych gości powitał Komendant Powiatowy Policji inspektor Marek Ujazda, który podczas wystąpienia życzył wszystkim policjantom i pracownikom Policji dalszych sukcesów zawodowych, spełnienia zamierzonych celów oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.
W dalszej części zostały odczytane rozkazy Komendanta Głównego Policji, Komendanta Stołecznego Policji i Komendanta Powiatowego Policji w sprawie nadania nominacji na wyższe stopnie służbowe. Łącznie awans otrzymało 133 funkcjonariuszy z jednostek i komórek organizacyjnych wołomińskiej Komendy.
Medalem 30-lecia powstania Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Komendy Stołecznej Policji odznaczono 8 funkcjonariuszy i 2 osoby cywilne.
Władze samorządowe Powiatu Wołomińskiego również doceniły starania i zaangażowanie policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wołominie i wyróżniły nagrodami 130 funkcjonariuszy.
„Panie i Panowie Policjanci – w tym szczególnym dniu pragnę złożyć Wam wyrazy najwyższego uznania i podziękować za rzetelną, ofiarną służbę. (…) Najlepsze życzenia kieruję również do pracowników cywilnych Policji. To od Waszej pracy zależy sprawność i skuteczność działań policyjnych” – napisał do zgromadzonych Starosta Wołomiński Adam Lubiak, w imieniu którego list okolicznościowy odczytał Wicestarosta Piotr Borczyński.
Podczas wystąpienia Zastępca Komendanta Stołecznego Policji inspektor Tomasz Znajdek podziękował funkcjonariuszom za osiągnięcia i zaangażowanie wkładane w niezwykle trudną i odpowiedzialną służbę.
Po zakończeniu uroczystości, Komendant Powiatowy Policji w Wołominie inspektor Marek Ujazda wręczył zaproszonym gościom, wcześniej przygotowane niespodzianki. W ten sposób Komendant chciał podziękować za wieloletnią, efektywną współpracę uczestnikom ceremonii.
W imieniu KPP Wołomin serdecznie dziękujemy Starostwu Wołomińskiemu oraz Pani Dyrektor Katarzynie Rutkowskiej i pracownikom Powiatowego Centrum Kultury „Fabryczka” w Wołominie za pomoc i zaangażowanie podczas przygotowania uroczystości Święta Policji.
/opr. KW;
mł. asp. Monika Kaczyńska/

661 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pełne wzruszeń, huczne pożegnanie Mirosława Jusińskiego z ROKiS

Z końcem lipca, po przeszło 35 latach zarządzania sprawami kultury w Radzyminie, przeszedł na emeryturę Dyrektor Radzymińskiego Ośrodka Kultury i...

Zamknij