ggg ggg ggg ggg

Powiat Ostrowski pozyskał kolejne środki zewnętrzne

Władze Powiatu Ostrowskiego podpisały umowę na dofinansowanie zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 2639W Fidury – Koziki”.

Umowę z wicewojewodą Sylwestrem Dąbrowskim podpisali: Starosta Ostrowski Zbigniew Chrupek, Wicestarosta Józef Rostkowski przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Małgorzaty Konrad.
Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie w dniu 13 października 2021 r.
Kwota dofinansowania na przedmiotowe zadanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 7 536 900,00 zł, co stanowi 70 % wartości kosztów kwalifikowanych zadania.
Dzięki pozyskanym środkom rozbudowane zostanie prawie 3 km drogi powiatowej.
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (dawniej Fundusz Dróg Samorządowych) to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.

/Starostwo Powiatowe
w Ostrowi Mazowieckiej/

542 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Podziękowania i nagrody z okazji Dnia Edukacji dla ostrowskich nauczycieli

13 października, w przededniu ogólnopolskiego Dnia Edukacji Narodowej odbyły się miejskie obchody, w trakcie, których burmistrz Ostrowi Mazowieckiej Jerzy Bauer...

Zamknij