ggg
ggg ggg

Poprzez udział w konkursach uczniowie uczcili pamięć Patronki Szkoły…

„Kocham Cię Polsko!…twoje kościoły,
przydrożne krzyże i wiejskie szkoły.
Kocham Cię, Polsko!”
/M. Chełmońska – Szczepankowska/

W związku z pandemią, już po raz drugi społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej w Słupnie, nie mogła uroczyście obchodzić Święta Szkoły. Jednakże uczniowie uczcili pamięć o Patronce Szkoły, uczestnicząc w konkursach zorganizowanych przez bibliotekę szkolną oraz X Placówkę „Michalina” MKH im. AK Ziemi Radzymińskiej.

Michalina
Chełmońska-Szczepankowska

Obostrzenia związane z pandemią i wynikające z nich zawieszenie nauki stacjonarnej sprawiły, że Szkoła Podstawowa nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej w Słupnie drugi rok z rzędu nie mogła zorganizować uroczystych obchodów Święta Szkoły.
Społeczność szkolna nie zapomniała jednakże o Michalinie Chełmońskiej-Szczepankowskiej i przypadającej w dniu 5 marca br. 68. rocznicy jej śmierci. Mając świadomość, jak ważne jest w tych trudnych czasach kultywowanie pamięci o Patronce i podtrzymywanie szkolnych tradycji, biblioteka szkolna przygotowała gazetkę o życiu i twórczości Michaliny Chełmońskiej – Szczepankowskiej, którą wystawiono na holu głównym szkoły. (Z informacjami w niej zawartymi mogli zapoznać się uczniowie kl. I-III, którzy w tym czasie mieli jeszcze nauczanie stacjonarne oraz uczniowie, którzy przychodzili do szkoły na konsultacje).
Ponadto, biblioteka szkolna wraz z X Placówką „Michalina” Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. AK Ziemi Radzymińskiej przygotowały okolicznościowe konkursy dla młodzieży.
Z myślą o uczniach klas I-III zorganizowano konkurs plastyczny pt. „Scenki z życia Michaliny Chełmońskiej – Szczepankowskiej”. Konkurs miał na celu: upowszechnianie wiedzy o życiu Patronki Szkoły, rozbudzanie twórczej inwencji dzieci i kreatywności, wzmacnianie wiary we własne możliwości, rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych, kształtowanie wrażliwości odbioru utworów literackich oraz promocję uczniów zdolnych.
W plastycznych zmaganiach wzięło udział 22 uczniów z klas młodszych. Jury konkursowe wyłoniło laureatów, wśród których znaleźli się:
I miejsce – Michał Kania (uczeń kl. II a); II miejsce – Michał Kowina (uczeń kl. I a); III miejsce (ex aequo) – Iga Nowacka i Wiktoria Bielecka (uczennice kl. I a). Gratulujemy!
Z kolei, uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w VII edycji szkolnego konkursu historycznego „Michalina Chełmońska – Szczepankowska – Patronka Szkoły. Konkurs Wiedzy”.
Głównym celem konkursu była: popularyzacja biografii Patronki Szkoły, wzbogacanie wiedzy o Michalinie Chełmońskiej – Szczepankowskiej, rozbudzanie zainteresowania jej twórczością, kształtowanie postaw patriotycznych, kształtowanie umiejętności współpracy i współzawodnictwa, zachęcanie uczniów do korzystania z różnych źródeł wiedzy i samokształcenia.
W turnieju wiedzy uczestniczyło 49 uczniów klas IV – VIII, którzy mieli za zadanie rozwiązać w określonym czasie quiz, składający się z 30 niezwykle szczegółowych pytań, dotyczących faktów z życia i twórczości poetki. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych.
Laureatami konkursu w kategorii klas IV – V zostali:
I miejsce – Lena Kurek (kl. IV b); II miejsce – Oliwier Kusak (kl. IV a); III miejsce – Antonina Madoń (kl. IV b); wyróżnienie – Dagmara Kania (kl. V).
W kategorii klas VI – VIII laureatami zostali:
I miejsce – Szymon Rusiński (kl. VIII a); II miejsce – Emil Aranowski (kl. VII b); III miejsce – Natalia Aranowska (kl. VI a).
Warto w tym miejscu dodać, że o miejscach na podium zadecydowały nie tylko zdobyte punkty, ale również czas, w jakim uczestnicy odpowiedzieli na poszczególne pytania. Wszystkim laureatom gratulujemy!
Dyplomy i nagrody książkowe, ufundowane przez Dyrektor Szkoły panią Barbarę Moczulską i Radę Rodziców, zostaną wręczone laureatom po powrocie do nauczania stacjonarnego.

/opr. X Placówka „Michalina” MKH im. AK ZR;
Biblioteka szkolna/

117 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wsparcie samorządu Mazowsza dla Nieporętu i Serocka

Ścieki z jachtów nie będą zanieczyszczać Zalewu Zegrzyńskiego. Na terenie Portu Nieporęt-Pilawa powstanie pierwszy i jedyny punkt odbioru ścieków oraz...

Zamknij