ggg
ggg

Ponad 60.000 złotych dla WOŚP od mieszkańców Wieliszewa

W minioną niedzielę, 13 stycznia odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wieliszewie, któremu towarzyszyło mnóstwo atrakcji, zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 2.

Do udziału w 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w SP nr 2 w Wieliszewie zaprosiło mieszkańców Stowarzyszenie „Młodzi dla Rozwoju eMka” wspólnie z Gminą Wieliszew.
Wieliszewskie wielkie granie rozpoczęło się już o godz. 10:00 od „Biegu z Sercem”, a oficjalne otwarcie Finału nastąpiło godzinę później. W programie nie brakowało atrakcji. Można było podziwiać m.in.: taniec z flagami w wykonaniu uczennic ze SP w Janówku, występ uczniów klas zerowych ze SP Nr 1 w Wieliszewie, występ wokalny Mileny Żołnierzak ze SP w Janówku, występ wokalny Magdaleny Karmiłowicz, występ zespołu „Gotowi Na Wszystko”, występ Klubu Seniora z Łajsk, występ orkiestry dętej oraz perkusyjnej ze SP w Łajskach, występ beatboxera Karola Carlo, występ zespołu „Monkey & the baboons”, występ Zespołu Tańca Ludowego PROMYKI, występ grupy wokalnej „OK w Wieliszewie”, występ zespołu „K.T.O”, występ Magdaleny Tunkiewicz-Zakrzewskiej oraz Wojciecha Bardowskiego z „Piosenką francuską”, a na zakończenie zorganizowano laserowe Światełko do Nieba.
Finałowi towarzyszyły także kiermasze, aukcje, pokazy strażackie jednostek OSP z Gminy Wieliszew, pokazy nauki pierwszej pomocy zorganizowane przez zastępy harcerzy oraz wiele innych atrakcji.
Wspólna zabawa zaowocowała zebraniem rekordowej kwoty ponad 60 tys. zł, która zasiliła konto WOŚP.
Mieszkańcy Wieliszewa okazali nie tylko wielkie serce, ale też solidarność i współczucie w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zmarł w wyniku obrażeń zadanych mu przez szaleńca. W poniedziałkowy wieczór, 14 stycznia grupa kilkudziesięciu mieszkańców Gminy Wieliszew spotkała się przed wejściem do Szkoły Podstawowej nr 2, aby przy użyciu latarek zapalić wspólne, smutne światełko do nieba na znak pamięci o ŚP. Pawle Adamowiczu. – Dziękuję Wszystkim – kilkadziesiąt osób spontanicznie przyszło wyrazić swój smutek i solidarność – napisał wieczorem na swoim profilu na fb wójt Paweł Kownacki.

/opr. rl/

1 958 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uczniowie z Miasta Cudu nad Wisłą wśród laureatów międzynarodowego konkursu o wojnie polsko-bolszewickiej!

W miniony piątek, 11 stycznia w Narodowym Banku Polskim w Warszawie, w Sali im. Władysława Grabskiego odbyła się uroczysta Gala...

Zamknij