ggg
ggg ggg

Ponad 37 milionów złotych dofinansowania na rozbudowę Szpitala Powiatowego w Wołominie!

Powiat Wołomiński pozyskał rekordowe dofinansowanie w kwocie ponad 37 mln złotych na rozbudowę Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie – poinformował starosta Adam Lubiak podczas XXVII Sesji Rady Powiatu, która odbyła się w trybie zdalnym w ubiegły czwartek, 26 listopada.

– Właśnie otrzymaliśmy decyzję Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej o zapewnieniu finansowania wydatków na rozbudowę Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie w latach: 2021-2023.


Dotacja celowa z budżetu państwa wyniesie łącznie: 37 679 724 zł (80% kosztów inwestycji) – poinformował z satysfakcją starosta wołomiński Adam Lubiak.
– Jest to zwieńczenie naszych prawie 2-letnich starań o pozyskanie zewnętrznych funduszy na najważniejszą inwestycję Powiatu Wołomińskiego. Obejmując stanowisko Starosty zobowiązałem się przed Radą Powiatu i Mieszkańcami do realizacji planowanej od lat rozbudowy powiatowego szpitala. Dzisiaj z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że dotrzymałem danego słowa.
10 listopada br. podpisaliśmy umowę z wykonawcą inwestycji opiewającą na kwotę 50,8 mln zł. Dzięki rządowemu wsparciu znacząco ograniczymy emisję obligacji, które do tej pory miały być głównym źródłem finansowania inwestycji. Pozwoli nam to na dalszy rozwój i realizację kolejnych projektów poprawiających jakość życia mieszkańców i rozwój naszego powiatu – podkreślił starosta Adam Lubiak, dzieląc się radosną informacją z mieszkańcami za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku. Gospodarz Ziemi Norwida i Cudu nad Wisłą zwrócił przy tym uwagę, że „Powiat Wołomiński nigdy wcześniej nie aplikował o tak duże środki na realizację jednego zadania inwestycyjnego”.
– Nie udałoby się nam pozyskać rekordowego wsparcia z budżetu państwa, gdyby nie ciężka praca wielu osób i instytucji. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w ten niezwykle wymagający proces inwestycyjny m.in.: Zarządowi i Radzie Powiatu Wołomińskiego, Wydziałowi Planowania i Rozwoju na czele z Naczelnik Jolantą Lejk, Skarbnik Powiatu Jadwidze Tomasiewicz i jej następczyni Agnieszce Adam. Dziękuję Dyrekcji i pracownikom szpitala na czele z dyrektorem Grzegorzem Kryckim oraz inwestorowi zastępczemu firmie „WDI Obsługa Inwestycji” Sp. z o.o.


Dziękuję również Wojewodzie Mazowieckiemu Konstantemu Radziwiłłowi oraz pracownikom Biura Rozwoju i Inwestycji Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego za wsparcie merytoryczne i fachową pomoc. Szczególne podziękowania pragnę skierować na ręce Premiera Mateusza Morawieckiego za pozytywną decyzję – napisał starosta Adam Lubiak zapewniając na zakończenie: – Gwarantuję, że dobrze wykorzystamy przyznaną dotację!

/opr. R.L./

293 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
NOWE DROGI W GMINIE ŁOCHÓW

Inwestycje drogowe to kategoria, w której po stronie potrzeb każdy samorząd ma bardzo długą listę. Zawsze największym problemem dla władz...

Zamknij