ggg ggg ggg ggg

Polska Rodziną Silna

VI Marsz dla Życia i Rodziny w Pułtusku przetoczył się barwnym i radosnym korowodem przez ulice miasta, aby w kojącym chłodzie drzew na skwerze przy Amfiteatrze im. Krzysztofa Klenczona na terenie Domu Polonii uczestniczyć w pikniku.

W niedzielę 10 czerwca po raz szósty ulicami Pułtuska przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Hasłem tegorocznej edycji marszu było zawołanie „Polska Rodziną silna”. Uczestnicy Marszu wyruszy spod szkoły Podstawowej nr 3 około godz.15.30. Niesiono flagi i symbole Marszu dla Życia i Rodziny. Następnie przeszli ulicami: Al. Tysiąclecia, Traugutta, Daszyńskiego, Placem Teatralnym, Świętojańską, Rynkiem, aby dotrzeć do amfiteatru przy Domu Polonii, gdzie zorganizowany został Piknik Rodzinny. Na wszystkich uczestników przewidziano wiele atrakcji i oczywiście dla tych małych najwięcej: pływanie gondola po rzece Narwi, loteria (główna wygrana rower), zabawy ruchowe, malowanie buziek, karnety na słodki poczęstunek. Dla wszystkich zaś kiełbaski i kaszanę z grilla oraz napoje.
Jak szacowano w Pułtusku udział wzięło ponad 2 tysiące osób. VI Marszu dla Życia i Rodziny w Pułtusku połączono z nim II Dzień Dziecka Komunijnego.
Organizatorami marszu byli: domowy kościół, Akcja Katolicka, ruch Rodzin Nazaretańskich, Rodzina Radia Maryja, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Samorządowe Porozumienie Ziemi Pułtuskiej, Poseł Henryk Kowalczyk, burmistrz Miasta Pułtusk, Stowarzyszenie Nasza Winnica, Stowarzyszenie PULTOVIA, 13 Winnicka Drużyna ZHR, Stowarzyszenie Trzeźwości Świt, Uczniowskie Kluby sportowe, Klub Gazety Polskiej w Pułtusku.
Po dotarciu do amfiteatru na scenę zawitali prowadzący: aktorka Ilona Korycka („Korona królów”) oraz Krzysztof Kamiński, lokalny społecznik, którzy nie tylko przywitali uczestników marszu, ale też koordynowali przyjęty program pikniku. We wspólnym śpiewaniu przewodził zespół „Mocne Postanowienie Poprawy” z Winnicy. Na scenie amfiteatru wielodzietna rodzina Basia i Irek Ciach z dziećmi odmówiła modlitwę w intencji rodzin. Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wspólnie zaśpiewano „Rotę” M. Konopnickiej. Ponadto przesłania pro-rodzinne wygłosiły osoby zaangażowane w organizację marszu. Jak zwracał się do zebranych ks. Kosek swoją obecnością udziałem w marszu dają świadectwo wiary. Świadectwo wiary jest na dzisiaj potrzebne i ten marsz jest takim świadectwem.
Inicjator Marszu minister Henryk Kowalczyk podziękował uczestnikom za obecność i za to, że z roku na rok Marsz jest coraz liczniejszy. Jak zapewniał ten marsz pozwala mu, aby zwracać się do kolegów parlamentarzystów i nalegać, aby podejmować się działań i chronić rodzinę: „Naszym zobowiązaniem jest dbanie o to środowisko, dbanie o rodzinę, o tego małego obywatela”. Zapraszamy na stronę internetowa naszej gazety www.kurier-w.pl, gdzie zamieścimy cała wypowiedz ministra Henryka Kowalczyka oraz kolejnych uczestników m.in. pełniącą obowiązki burmistrza Pułtuska Doroty Subdy, Michała Kisiela – dyrektora Domu Polonii.
W trakcie pikniku na scenie zaprezentowały się: zespół z parafii w Nasielsku, Wiktoria Sepełowska z Pułtuska, zespół ludowy „Oberek” z Wyszkowa, zespół „Mocne Postanowienie Poprawy” z Winnicy. Muzyczną ewangelizację „Zebrani w imię Jego” przeprowadził zespół z Nasielska kierowany przez ks. Adama Staniszewskiego.

/Janina czerwińska/

8 476 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
W Chrzęsnem powstanie nowy dworzec kolejowy!

PKP S.A. ogłosiła przetarg na budowę 29 nowych dworców kolejowych, m.in. w miejscowości Chrzęsne, gdzie rozebrany zostanie istniejący dworzec, a...

Zamknij