ggg

Polonijni artyści z Brazylii w Pułtusku

W czwartek wieczorem w Dom Polonii Pułtusk można było podziwiać artystów z polskiego zespołu Wisła z Kurytyby, promującego polską i brazylijską kulturę, a przede wszystkim śpiew i taniec. Minister, poseł Henryk Kowalczyk wręczył zespołowi medal 30-lecia w imieniu Stowarzyszenie Wspólnota Polska.

Zespół Wisła powstał w 1928 r. – w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Polonijni artyści ze stanu Parana wystąpili 27 lipca 2023 r. w pułtuskim Amfiteatrze im. Krzysztofa Klenczona w ramach festiwalu Kresowa Dusza. Towarzyszył im zespół folklorystyczny Puszcza Biała z Dąbrowy.
Polonusi z zespołu Wisła kultywują polskie tradycje, podtrzymują język i to jest niezwykła moc, wielki patriotyzm i piękna łączność z Polską.
„Wielkie słowa uznania i podziękowania za to, że tam, w Brazylii, tworzycie małą Polskę.
My w ojczyźnie śmiało możemy uczyć się patriotyzmu od Polaków mieszkających w Brazylii, którzy od kilku pokoleń zachowują polską kulturę i zwyczaje i są dumni ze swoich korzeni.” – skierował do rodaków minister Henryk Kowalczyk.
Pułtuski koncert, który został sfinansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polacy i Polonia za granicą 2023, zorganizowało Stowarzyszenie Wspólnota Polska.

/oprac. KW; fot. STOWARZYSZENIE „WSPÓLNOTA POLSKA”/

194 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wyszków doczekał się Napisu

Z pewnym zafascynowaniem obserwujemy w Wyszkowie od ponad roku problemy z zainstalowaniem na placu miejskim napisu „WYSZKÓW”. Jednak udało się...

Zamknij