ggg ggg ggg

Policyjne działania – „Alkohol i narkotyki”

Węgrowscy policjanci włączają się w ogólnopolskie działania „Alkohol i narkotyki”. Prowadzone pod nadzorem wydziału ruchu drogowego działania, mają na względzie ograniczenie liczby kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Na terenie powiatu węgrowskiego policjanci 25 maja będą prowadzić działania prewencyjno- kontrolne pod kryptonimem „ Alkohol i Narkotyki”. Celem działań jest wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących oraz jednoczesne wyrobienie przeświadczenia wśród użytkowników dróg o intensywności działań policyjnych, zarówno w czasie akcji, jak i poza nią oraz nieuchronności odpowiedzialności za postępowanie sprzeczne z prawem.

Mimo nagłaśniania akcji w środkach masowego przekazu nadal pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wiele ryzykują decydując się na jazdę po alkoholu.

Apelujemy do osób, o zdecydowana reakcję gdy widzą, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem – korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.

Sierż. szt. Anna Maliszewska

3 028 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Policja wspólnie z wychowankami i wychowawcami z MOW w Jaworku

20 maja węgrowscy policjanci uczestniczyli w turnieju sportowym zorganizowanym przez Młodzieżowy Ośrodek  Wychowawczy w Jaworku. Po raz pierwszy w Młodzieżowym...

Zamknij