ggg ggg ggg

Podziękowanie za wspaniałą przyjaźń i sąsiedzką pomoc

Burmistrz Ząbek Małgorzata Zyśk z ogromną przyjemnością spotkała się z mieszkanką miasta, p. Anną Szyszką, która bezinteresownie i z dużym zaangażowaniem pomaga w codziennych trudach swojej starszej i schorowanej sąsiadce. Pani Anna, za tę godną naśladowania postawę, otrzymała oficjalne, aczkolwiek szczere i serdeczne podziękowanie.

Pani Anna Szyszka, mieszkanka Ząbek, od lat pomaga w codziennych czynnościach swojej sąsiadce – p. Annie Białoskórskiej.
Obie panie mieszkają w Ząbkach przy ul. Powstańców od ponad dekady, ale o łączącej je prawdziwej i oddanej przyjaźni dowiedzieliśmy się dopiero niedawno. Wszystko za sprawą listu, który do Urzędu Miasta skierowała p. Anna Białoskórska. W nadesłanym piśmie kobieta zwróciła się z prośbą o wyróżnienie dla pomagającej jej sąsiadki, gdyż nie znalazła innego sposobu, aby jej się odwdzięczyć.
Wzruszający list nie pozostał bez reakcji ząbkowskiego magistratu.
W ubiegły czwartek, 3 lutego po uprzednim zaproszeniu p. Anna Szyszka przybyła do Urzędu Miasta Ząbki, gdzie spotkała się z Burmistrz Małgorzatą Zyśk.
Gospodarz miasta z ogromną przyjemnością przekazała na ręce Pani Anny oficjalne (opatrzone herbem Ząbek) podziękowanie „za obywatelską postawę i bezinteresowną pomoc oraz wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. Za trud i zaangażowanie w opiekę nad osobą potrzebującą”.
Ciesząc się ze spotkania, Pani Burmistrz pogratulowała Pani Annie wspaniałej, ponadpokoleniowej przyjaźni, życząc dużo zdrowia i przekazując pozdrowienia również dla serdecznej przyjaciółki.
Trzeba przyznać, że podobne ceremonie nie zdarzają się często, podobnie jak niezbyt często spotyka się w życiu prawdziwą przyjaźń.
Gratulujemy obu Paniom Aniom i życzymy wszelkiej pomyślności!

/opr. KW; foto: UM Ząbki/

784 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
THE VOICE OF POWIAT III EDYCJA STARTUJE

Starosta Wołomiński Adam Lubiak oraz dyrektor Fabryczki Katarzyna Rutkowska zapraszają do udziału w III edycji konkursu „The Voice of Powiat”....

Zamknij