ggg
ggg ggg

Podpisanie umowy na prowadzenie przychodni zdrowia

W związku z wypowiedzeniem przez Gminę Tłuszcz firmie „BIOS” umowy najmu budynku znajdującego się przy ul. Powstańców w Tłuszczu, prowadzone były rozmowy z innymi operatorami zainteresowanymi świadczeniem usług z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej dla mieszkańców Gminy Tłuszcz, w wyniku czego w dniu wczorajszym Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk podpisał umowę z Centrum Medyczno- Diagnostycznym Sp. z o.o. z siedzibą w Siedlcach.

Firma Centrum to Regionalny Lider na Rynku Ambulatoryjnych Usług Medycznych, prowadzi 34 przychodnie w powiatach siedleckim, mińskim i łukowskim, sokołowskim, garwolińskim, ostrowskim, węgrowskim, a także wołomińskim – siedziby przychodni znajdują się w Strachówce i Poświętnem. Spółka Centrum powstała w 1998 roku, pod swoją opieką ma blisko 100 tys. pacjentów w ramach POZ oraz ponad 11 tys. dzieci w ramach medycyny szkolnej, prowadzi ponad dwadzieścia różnych poradni specjalistycznych. Posiadają rozbudowaną bazę diagnostyczną akredytowaną przez Ministerstwo Zdrowia. Całość pracy lekarzy, pielęgniarek i laboratorium obsługiwana jest przez zintegrowany system komputerowy, pozwalający na pełną analizę pracy pracowników w trybie on-line. Od listopada 2008 działa zintegrowane centrum telefoniczne call center pozwalające dodzwonić się w prosty sposób do wszystkich przychodni.
W związku z tym Rada Miejska w Tłuszczu jednogłośnie podjęła uchwałę dotyczącą wyrażenia zgody na najem nieruchomości, umowa będzie mogła zostać podpisana na okres 10 lat. Wynajmujący zadeklarował, że do końca 2022 roku budynek przejdzie generalny remont zarówno w środku, jak i na zewnątrz. W swojej ofercie oprócz podstawowej opieki zdrowotnej zapewni także m.in. wykonywanie USG, punkt szczepień przeciw COVID-19, a jeśli liczba pacjentów wyniesie minimum 5 tys. aparat RTG. Przychodnia w nowej odsłonie zacznie swoją działalność od 1 maja 2021 r. O szczegółach dotyczących formalności związanych z zapisem do przychodni prowadzonej przez Centrum Medyczno- Diagnostyczne Sp. z o.o. będziemy Państwa niezwłocznie informować.

/Gmina Tłuszcz/

154 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Coraz bliżej utworzenia klasy o profilu Lotnictwo Wojskowe w Urlach!

W poniedziałek, 1 marca odbyło się spotkanie delegacji władz samorządowych powiatu wołomińskiego z Dowódcą 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku...

Zamknij