ggg ggg ggg ggg

Podpisanie umowy na dofinansowanie budowy nowego targowiska gminnego w Małkini Górnej

W dniu 5 września 2017 roku Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek wraz ze Skarbnikiem Gminy Panią Krystyną Ewą Wetoszką podpisały umowę na dofinansowanie budowy nowego targowiska gminnego.

 

fot1

 

Gmina Małkinia Górna na ten cel dostanie prawie milion złotych (998.462,00 zł) środków unijnych (PROW). Targowisko powstanie w ciągu dwóch najbliższych lat (2017/2018). Lokalizacja nowego targowiska została zaplanowana na działce o numerze ewidencyjnym 797/112 przy ulicy Kolejowej w Małkini Górnej.
Nowe targowisko będzie wyposażone między innymi w oświetlenie, budynek socjalno – administracyjny z sanitariami oraz utwardzone podłoże, co zdecydowanie poprawi komfort pracy osób handlujących na terenie targowiska, a także kupujących. Zmiana lokalizacji obecnego targowiska planowana była od dawna, głównie z uwagi na jego dotychczasową lokalizację oraz ze względu na warunki, które odbiegają od współczesnych standardów. Zdecydowaną większość powierzchni handlowej nowego targowiska stanowić będą zadaszone stoiska. Targowisko przeznaczone będzie dla mieszkańców gminy, osób przyjezdnych, a przede wszystkim dla miejscowych rolników (pod sprzedaż produktów rolno – spożywczych, a także produktów rolno-spożywczych wyprodukowanych w systemie rolnictwa ekologicznego) oraz ogrodników.
Niewątpliwie inwestycja jest niezwykle potrzebna, choćby z uwagi na duże zainteresowanie zarówno osób handlujących w Małkini Górnej, jak i samych kupujących, dla których tradycyjne targowisko, to często najefektywniejszy sposób zaopatrzenia się w produkty użytku codziennego. Nowe targowisko zostanie opatrzone nazwą „Mój Rynek”. /Info/

 

3 010 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Tłuszcz upamiętnił 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Minęło 78 lat od wybuchu II wojny światowej. Uroczystości upamiętniające ofiary tej tragicznej wojny odbyły się w gminie Tłuszcz 5...

Zamknij