ggg
ggg

Podpisanie umów dotacyjnych z gmin powiatu ostrowskiego

9 lipca br. w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Wąsewie odbyło się niecodzienne spotkanie.

Gościliśmy bowiem na naszym terenie przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego na czele z Członkiniami Zarządu Województwa Mazowieckiego Panią Elżbietę Lanc i Panią Ewę Janinę Orzełowską oraz przedstawicieli samorządów gmin z terenu powiatu ostrowskiego oraz Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej. Obecny był także Pan Mirosław Augustyniak, Radny Sejmiku Województwa. Punktem głównym spotkania było podpisanie umów na wsparcie finansowe naszego samorządu z budżetu Województwa Mazowieckiego.
Nasza Gmina podpisała łącznie 10 umów na ogólną kwotę 402.650 zł.
W ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw 6 umów na realizację zadań:
Aktywne sołectwo – bezpieczne sołectwo Wąsewo-Kolonia
Aktywizacja społeczności sołectwa Rososz
Aktywne sołectwo – bezpieczne sołectwo Rząśnik Szlachecki
Nasze wspólne miejsce – sołectwo Grądy
Aktywizacja lokalnej społeczności sołectwa Ulasek
Aktywne sołectwo – integracja i rozwój miejscowości Zgorzałowo.
W ramach tegorocznej edycji Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu umowę na realizację zadania pt.: Utworzenie parku w miejscowości Wąsewo – I etap na kwotę 180.000 zł.
Samorząd Mazowsza wesprze również inwestycję z zakresu budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych dróg na terenie sołectwa Zastawie, w kwocie 120.000 zł.
Wsparcie w formie dotacji celowej w wysokości 17.650 zł. na dofinansowanie zakupu wyposażenia dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsewie na zakup kamery termowizyjnej, drabiny nasadkowej, łańcuchów do ratownictwa, pompy elektrycznej do wody oraz na modernizację budynku użytkowanego przez jednostkę Ochotniczą Straży Pożarnej Przyborowie w kwocie 25.000 zł.
Udzielone dofinansowanie zadań gminnych z pewnością przyczyni się do równomiernego rozwoju naszej gminy. Dziękujemy i prosimy o jeszcze.
/Rafał Kowalczyk
Wójt Gminy Wąsewo/

428 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rozbudowa ul. Wysockiej i Rynek w Andrzejewie

Gmina Andrzejewo rozpoczęła realizację zadania „Rozbudowa ulicy Rynek i Wysockiej w miejscowości Andrzejewo”. Inwestycja ta była bardzo oczekiwana przez mieszkańców....

Zamknij