ggg ggg

Plac NIVEA już otwarty! (10.07.2012)

„100 placów zabaw na 100-lecie NIVEA” to akcja, w której mieszkańcy Ząbek wzięli udział i … od soboty mogą cieszyć się nowym, wspaniałym placem zabaw dla najmłodszych. Hucznemu otwarciu towarzyszył festyn letni, a wszystko to w promieniach lipcowego słońca.

Aż 72 365 głosów „naklikali” mieszkańcy Ząbek w konkursie zorganizowanym przez NIVEA z okazji 100. rocznicy powstania firmy.  Dzięki nim w samym centrum Parku Miejskiego im. Szuberta powstał wspaniały plac zabaw, wyposażony w najlepszej jakości zabawki dla dzieciaków. Huśtawki, tory przeszkód, karuzele i inne tego typu atrakcje stały się już własnością ząbkowskich dzieciaków.
Otwarcie placu przyciągnęło wielu rodziców ze swoimi pociechami, chcącymi jak najszybciej wypróbować nowy nabytek. Radosna muzyka i ciepła, rodzinna atmosfera sprzyjały sobotnim szaleństwom. Podczas otwarcia nie zapomniano jednak o tych, bez których ta inwestycja nie mogłaby powstać. – Udział w konkursie NIVEA był pomysłem mojego zastępcy Artura Murawskiego. Początkowo trudno było mi uwierzyć, że nam się uda, ale jego zapał i zaangażowanie sprawiły, że stwierdziłem, że warto spróbować i faktycznie pomysł został zrealizowany – mówił uśmiechnięty burmistrz Robert Perkowski – Nie wiem, w jaki sposób udało się zaangażować wszystkich mieszkańców, którym należą się ukłony i brawa.

Najważniejsze, że ten plac zabaw jest. Nie jest on pierwszy, ani ostatni, ale jest z pewnością wyjątkowy, bo powstał przy ogromnym zaangażowaniu mieszkańców – podsumował burmistrz. I faktycznie, w projekt zaangażowało się wielu mieszkańców miasta, którzy wspólnie chcieli zrobić coś dla ząbkowskich dzieciaków, świetnie się przy tym bawiąc. Najaktywniejszych władze miasta postanowiły wyróżnić. Podziękowania dla „Lokalnych Bohaterów”, którzy dzielnie glosowali na ząbkowską lokalizację w konkursie zorganizowanym przez NIVEA wręczał burmistrz miasta Robert Perkowski wraz ze swoim zastępcą Arturem Murawskim i nadleśniczym nadleśnictwa Drewnica Waldemarem Walczakiem. Wyróżniono dziesięć najaktywniejszych osób i instytucji, które przyczyniły się do powstania placu. Pamiątkowe grawertony odebrali: prezes Towarzystwa Przyjaciół Ząbek Grzegorz Siwek, Piotr Cybula, Tomasz Kret, Andrzej Potęga, Robert Grudziądz, Mariusz Juranek, Magdalena Ćwikowska(?),  Joanna Zalewska, Katarzyna Owcarz, Piotr Strzałkowski z portalu Ząbki24.pl. Podziękowania specjalne dla osób wyjątkowo zaangażowanych w etap realizacyjny placu zabaw trafiły do Anny Paciorek, Waldemara Walczaka i nieobecnej na spotkaniu Magdaleny Kozickiej, która, jak zaznaczył burmistrz Perkowski, osobistym zaangażowaniem przyspieszyła powstanie placu, który zgodnie z harmonogramem miał zostać wybudowany dopiero pod koniec sierpnia.


Piękny plac zabaw już służy małym mieszkańcom miasta. Ogrodzony i zamykany na noc, będzie otwierany przez dozorcę zatrudnionego w Urzędzie Miasta. Chętni do zabaw, skorzystają z niego w godzinach od 7:00 rano do godz. 20:00, a także w soboty i niedziele. Wszelkie zdarzenia na placu zabaw dla bezpieczeństwa dzieci będą nagrywane przez dwie kamery.
Anna Sajnog

2 178 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Seniorzy z Miasta Cudu nad Wisłą oddali hołd Kapłanom Niezłomnym – Obrońcom Cmentarzy 1920 w Ossowie i Radzyminie… (10.07.2012)

Wśród wszystkich inicjatyw związanych z pielęgnowaniem pamięci o wydarzeniach 1920 roku, ta jedna zasługuje na szczególne wyróżnienie. A to dlatego,...

Zamknij