ggg ggg ggg ggg

Piknik z Produktem Polskim w Pułtusku

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk 16 lipca wziął udział w pikniku towarzyszącym konkursowi kulinarnemu dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”. W Domu Polonii w Pułtusku odbył się etap powiatowy konkursu.

Popisowe dania zaprezentowało 18 Kół Gospodyń Wiejskich. Kulinarna rywalizacja była bardzo wyrównana, a jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia. Pułtuską „Bitwę Regionów” wygrało Koło Gospodyń Wiejskich z Pniewa. Drugie miejsce przypadło Kołu z Pobyłkowa Dużego, a trzecie – Kołu z Zaborza.
W amfiteatrze im. Krzysztofa Klenczona dużą porcję dobrej rozrywki zapewnili uczestnikom i gościom „Bitwy Regionów” ukraiński zespół ludowy „Polanie znad Dniepru” oraz polska „Kapela Wileńska” ze stolicy Litwy.

W Pułtusku wicepremier Kowalczyk mówił m.in. o promocji polskiej żywności: – Bardzo się cieszę ze spotkania, z tego, że wiele Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu pułtuskiego zechciało przyjąć zaproszenie do wspólnej zabawy i promocji polskiej żywności – mówił w Pułtusku. – Polska żywność, o czym w Polsce wiemy, a w Europie i na świecie się przekonują, jest najlepsza, najzdrowsza, a przyrządzona przy pomocy regionalnych przepisów kulinarnych rękami pań z Kół Gospodyń Wiejskich – smakuje wyśmienicie – dodał. – Podkreślił, że „Bitwa Regionów” jest elementem promocji polskiej żywności, którą w pocie czoła wypracowują polscy rolnicy.
Mówiąc o Kołach Gospodyń Wiejskich wicepremier Kowalczyk stwierdził, że ich rola jest niezwykle istotna. Ich działania działania tworzą więzi społeczne i budują wspólnotę. – Bo to nie tylko gotowanie, ale i spotkania. Koła Gospodyń Wiejskich to był strzał w dziesiątkę rządu: prosta rejestracja, proste pieniądze, systematyczne, coroczne na bieżącą działalność, ale również osobowość prawna, która pozwala na ubieganie się o kolejne środki finansowe. Myślę, że to spowodowało ogromny rozkwit Kół Gospodyń Wiejskich i ich ogromną aktywność. Bardzo się cieszę, że tę aktywność możemy podtrzymywać tu, w powiecie pułtuskim – zaznaczył.
Szef resort rolnictwa odniósł się także do pracy rolników.

849 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
887 tysięcy złotych dofinansowania na ul. Sadową w Łochowie

25 lipca 2022 r. burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski przy kontrasygnacie zastępcy skarbnika Katarzyną Matusiak podpisał umowę z Wicewojewodą Mazowieckim Sylwestrem...

Zamknij