ggg
ggg

Piknik z okazji Dnia Dziecka w Gminie Małkinia Górna

W niedzielę, 5 czerwca 2022 roku plac przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu wypełnił się po brzegi atrakcjami, a wszystko to z okazji Dnia Dziecka. Tego popołudnia nawet pogoda rozpieszczała uczestników pikniku, którzy przybyli, aby wspólnie świętować.

Oficjalnego otwarcia pikniku dokonała Wójt Gminy Pani Bożena Kordek, która w sposób szczególny przywitała najmłodszych mieszkańców gminy, dla których ten dzień miał być wyjątkowym świętem celebrującym radość z bycia dzieckiem.
Organizatorzy imprezy – Urząd Gminy w Małkini Górnej i GOKiS Małkinia Górna zadbali o to, aby każde dziecko doskonale się bawiło. Wszystkie atrakcje przygotowane dla najmłodszych były bezpłatne. Szczególnie duże zainteresowanie wzbudziło spotkanie z alpakami, a kolejki na dmuchańce nie miały końca. Po terenie GOKiS biegały dzieci z pomalowanymi twarzami zajadając się kolorową watą cukrową i popcornem.
Na scenie odbywały się występy artystyczne dzieci i młodzieży z całej gminy Małkinia Górna, którym kibicowali rówieśnicy, rodzice oraz dziadkowie.
Podczas pikniku zaprezentowali się:
– Przedszkolaki z okazji XIX Przeglądu Piosenki Przedszkolnej,
– uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Glinie,
– uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej,
– uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Małkini Górnej,
– uczniowie Szkoły Podstawowej w Orle,
– uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostyni,
– uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie,
– dzieci z kół zainteresowań działających przy GOKiS Małkinia Górna: koła muzycznego, tanecznego i zajęć sportowych.
Przedszkolaki i uczniowie ze szkół gminnych pod okiem swoich opiekunów, i nauczycieli przygotowali różnorodne pokazy. Kierujemy do nich podziękowania za poświęcony czas na organizację tych występów i kreatywność. Wszystkie dzieci zaprezentowały się wspaniale i mimo, że dla części z nich był to pierwszy kontakt ze sceną, to mamy nadzieję, że nie ostatni. Każdy uczestnik części artystycznej dostał słodki upominek, a najmłodsi otrzymali również prezenty, m.in. z materiałami edukacyjnymi dotyczącymi bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.
Tego dnia na dzieci czekały również inne atrakcje takie jak: warsztaty plastyczne, walki robotów, grill oraz animacje. Uśmiechnięte twarze najmłodszych uczestników tegorocznego pikniku z okazji Dnia Dziecka są najlepszym dowodem na to, że imprezę można uznać za udaną.
W przygotowanie tego wyjątkowego dnia włączyło się również: Koło Gospodyń Wiejskich z Kiełczewa oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Rostkowianki”. Serdeczne podziękowania składamy sponsorom, dzięki którym zorganizowany Dzień Dziecka wypełniony był licznymi atrakcjami.
Sponsorzy:
– Ajinomoto Polska Sp. z o.o.
– Domost Sp. z o. o.
– Polskie Linie Kolejowe w Siedlcach
– Sklep Biedronka
– Polski Sklep Arhelan Małkinia Górna
– Domi Delikatesy mięsne Sklep firmowy JBB Pan Łukasz Dąbkowski
– Pan Tomasz Pyrgiel
– Pan Łukasz Piotrowski
– Pan Michał Perzyna.
/Info UG Małkinia Górna/

200 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Działo się podczas 24. Dni Tłuszcza

Wróciliśmy po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa do świętowania dni naszego miasta! Nie ma lepszej okazji do integracji lokalnego społeczeństwa...

Zamknij