ggg

Piknik Rodzinny – Witaj Szkoło! połączony z ogólnopolską akcją #SzczepimySię

W niedzielę, 5 września 2021 roku w godzinach od 1500 do 2000 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małkini Górnej przy ul. Przedszkolnej 3 został zorganizowany piknik rodzinny – Witaj Szkoło!, połączony z ogólnopolską akcją szczepień. Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek dokonała oficjalnego otwarcia pikniku rodzinnego, witając wszystkich zebranych gości.

W tym dniu bez rejestracji wszystkie zainteresowane osoby mogły zaszczepić się przeciw COVID – 19 szczepionką Pfizer pierwszą lub drugą dawką. Usługę medyczną w zakresie szczepień ochronnych przeciw COVID-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień świadczył Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej. Łącznie zaszczepiono 51 osób.
W związku z trwającym Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań tego samego dnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu zostało udostępnione stanowisko do samospisu, które cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Łącznie spisało się 14 osób.
Pani Wójt zachęcała uczestników pikniku do wzięcia udziału w konkursach zorganizowanych przez Urząd Gminy w Małkini Górnej. Nagrody rzeczowe – rowery ufundowała firma PROSPRECO Polska sp. z o.o.
W konkursie ,,Ile wiemy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim” udział wzięło 7 osób. Był to test wiedzy, który składał się 23 pytań. Zwyciężczynią konkursu została Ewelina Kołtun, która uzyskała najlepszy wynik z testu.
W gminnym konkursie „KARAOKE” udział wzięło 5 osób. Zwycięzca został wyłoniony w formie losowania spośród wszystkich kandydatów biorących w nim udział. Zwyciężczynią konkursu została Oliwia Wojkowska.
Wręczenia nagród dokonała Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek wraz z Viceprezesem Zarządu firmy PROSPRECO Polska sp. z o.o Panem Pawłem Mieczkowskim.
W czasie pikniku dla dzieci i dorosłych przygotowano wiele ciekawych atrakcji. Stoisko Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej udzielało porad w zakresie bezpiecznego grzybobrania, profilaktyki odkleszczowej, uzależnień oraz szczepień przeciw Covid-19. Dodatkowo każda zainteresowana osoba mogła zmierzyć ciśnienie. Stoisko wystawiennicze Koła Gospodyń Wiejskich Rostki Wielkie przygotowało dla mieszkańców artykuły żywnościowe takie jak: domowe wypieki, dania z grilla oraz watę cukrową i popcorn. Grupa Motocyklowa „Stajnia” oferowała każdej zainteresowanej osobie przejazd wybranym przez siebie motocyklem.
W ramach zorganizowanych animacji dzieci mogły skorzystać między innymi: z tatuaży brokatowych, pokazów baniek mydlanych, skręcanych balonów oraz z przeprowadzonych zabaw zręcznościowych przygotowanych przez Panie animatorki. W edukacyjnym namiocie profilaktycznym dzieci uczyły się poprzez zabawę w myśl zasad profilaktyki pozytywnej. Dodatkowo można było skorzystać z przejścia w kuli oraz w alkogoglach.
Urząd Gminy w Małkini Górnej prowadził równocześnie działania informacyjne dotyczące szczepień, przekazując materiały opracowane przez Ministerstwo Zdrowia oraz działania profilaktyczne wynikające z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii. Dodatkowo przekazane zostały ulotki informacyjne dotyczące sposobu ogłoszenia i odwołania komunikatów ostrzegawczych oraz zasad udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.
Wydarzenie zostało zabezpieczone przez Komisariat Policji w Małkini Górnej oraz przez Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Małkini Górnej.
/Info Gmina Małkinia Górna/

519 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wyścig rowerowy

Dnia 5 września 2021 r. przy boisku sportowym w Andrzejewie odbył się I Wyścig Rowerowy im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego zorganizowany...

Zamknij