ggg ggg

Piknik Rodzinny

Takiego wieczoru w Gminie Tłuszcz jeszcze nie było! W piątek 27 sierpnia na hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu odbył się piknik rodzinny, podczas którego dla dzieci oraz dorosłych czekały wyjątkowe atrakcje.

Wszystko rozpoczęło się od spektaklu teatralnego dla dzieci pt. „Największy bałaganiarz świata” w wykonaniu Agencji Artystycznej Pro Arte. To bajka o tym, jak ważny jest porządek i dlaczego sprzątamy. Dzieci z zaciekawieniem patrzyły, czy główny bohater w końcu nauczy się sprzątania, układania rzeczy, odkurzania… Nawet dzieci wiedzą, że ruch to zdrowie, a nikt nie zadba o ich rozrywkę tak jak niezawodny Michał Galicki, który podczas animacji przygotował dla najmłodszych szereg różnych zabaw. Przez cały czas trwania pikniku dla dzieci dostępne były darmowe dmuchańce, które do godzin wieczornych cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem. Podczas, gdy pociechy szalały na zjeżdżalniach, dorośli mogli obejrzeć spektakl teatralny pt. „Wodewil Warszawski” w wykonaniu artystów Teatru Pijana Sypialnia, który wybrali w głosowaniu internetowym. Spektakl wypełniały piosenki i muzyka na żywo oraz wytańczone przez aktorów polki i walczyki. Widowisko zachwyciło mieszkańców, którzy przenieśli się do przedwojennych czasów, po których pozostały już tylko piękne melodie i pożółkłe fotografie… Jak przystało na piątkowy wieczór nie zabrakło również wspólnego muzykowania, a nikt nie zna się tak na muzyce, jak nasza Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Ich koncert można podsumować dwoma słowami- Ale jazz! Młodzi artyści przygotowali na imprezę specjalny, rozrywkowy repertuar. Występ MOD pod batutą kapelmistrza Sławomira Łagockiego połączony z wokalem Marleny Bujniak oraz Kamila Śledziewskiego sprawił, że zebranej publiczności nogi same rwały się do tańca i jak zawsze nie chcieli ich wypuścić ze sceny.

Podczas pikniku dostępny był Punkt Szczepień przeciw COVID-19, w którym na szczepienie zdecydowało się 15 osób oraz stanowisko rachmistrzów spisowych w ramach Narodowego Spisu Powszechnego. Korzystając z okazji zachęcamy Państwa do szczepień oraz przypominamy o tym, że NSP trwa do 30 września, co oznacza, że zostało już coraz mniej czasu!
Piknik został zorganizowany przez CKSiR pod patronatem Burmistrza Tłuszcza Pawła Bednarczyka.
Partnerami imprezy byli: Ochotnicza Straż Pożarna w Tłuszczu, Sołectwo Jasienica, Młodzieżowa Orkiestra Dęta, firma Dobry Event.
Patronat medialny objął Goniec Tłuszczański
Spektakl teatralny pt. „Wodewil Warszawski” został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę pracowników Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu oraz Urzędu Miejskiego za organizację pikniku. Dziękujemy dyrekcji Szkoły Podstawowej za użyczenie hali, pracownikom szkoły podstawowej za pomoc oraz strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tłuszczu i Sołectwu Jasienica na czele z sołtysem Sebastianem Białkiem.
/Gmina Tłuszcz/

291 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uroczyste wręczenie Aktów Nadania Stopnia Awansu Zawodowego nauczycielom mianowanym

W poniedziałek, 30 sierpnia w Urzędzie Miasta Ząbki, w obecności burmistrz Małgorzaty Zyśk odbyła się uroczystość wręczenia Aktów Nadania Stopnia...

Zamknij