ggg
ggg

Piknik Bezpieczeństwa i Zdrowia w Ząbkach za nami

Piękna pogoda towarzyszyła tłumnie przybyłym na piknik Bezpieczeństwa i Zdrowia mieszkańcom Ząbek i okolic w dniu 14 czerwca (niedziela).

Tego dnia Towarzystwo Przyjaciół Ząbek oraz Urząd Miasta Ząbki zorganizowały piknik rodzinny w Parku Miejskim im. Michała Szuberta w Ząbkach. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Bezpieczeństwo i Zdrowie”.
Piknik rozpoczął się o godzinie 13.00. Burmistrz Ząbek Robert Perkowski przywitał ze sceny przybyłych mieszkańców i zaprosił do korzystania z oferowanych atrakcji, a także z pięknej pogody.
Podczas pikniku można było zobaczyć wystawę akwareli urodzonej w Ząbkach malarki Teresy Putowskiej, a także obejrzeć wystawę zdjęć ząbkowskich rodzin, wykonaną przez Beatę i Macieja Lenart. Oglądając wystawę fotografii ząbkowskich rodzin, można było skosztować jabłuszka, które rozdawała autorka zdjęć. Ponadto odbyły się pokazy pierwszej pomocy, a także porady z zakresu zdrowego żywienia, darmowe treningi – zumby, latino, oraz fitnesu i warsztaty edukacyjne dot. ochrony przyrody . Na scenie zaprezentowały się szkoły, sekcje tańca i sztuk walk. Można było pograć w gry harcerskie i spróbować harcerskiej grochówki.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Na dzieci czekały dmuchane zabawki, prawdziwe kucyki, na których można się było przejechać, gry i zabawy, a także loteria fantowa, malowanie twarzy, tatuaż oraz konkursy z nagrodami, a także stoiska ze słodkościami i napojami, a wśród nich – kawiarenka Towarzystwa Przyjaciół Ząbek, gdzie można było spróbować m.in. smacznych wypieków. Podczas pikniku, był obchodzony Światowy Dzień Dziergania w miejscu publicznym. Przy tej okazji można było spróbować sił i wziąć udział w warsztatach. Nie lada atrakcją dla dzieci był także samochód straży miejskiej i motocykle policji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Tegoroczna impreza to ważne wydarzenie dla Ząbek, które świętują swoje 450-lecie, a także dla Towarzystwa przyjaciół Ząbek, które podczas pikniku świętowało swoje 5 urodziny. Z tej okazji był przygotowany dla mieszkańców smakowity tort okolicznościowy, wykonany przez ząbkowskie „Torcikowo”.
Ideą przewodnią pikniku było miło spędzone popołudnie, w rodzinnej atmosferze i wśród znajomych.
Dla tych wszystkich, którzy dotrwali do końca festynu, organizatorzy przygotowali koncert zespołu „Bomba Karoryczna – niezależnych artystów z Warszawy, znanych jako twórcy szlagieru „Warszawa Wita Ciebie” , którzy grają mieszankę stylów, takich jak: pop, hip-hop, regge, rock i disco. Było tłoczno, pogodnie, ciepło i rodzinnie, a nawet smacznie, czyli tak jak na pikniku być powinno. Iwona Potęga

1 646 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Młodzi twórcy komiksów historycznych z radzymińskiej „Stalowej Jedynki” laureatami w konkursie IPN-u !!!

W minioną sobotę, 13 czerwca, podczas V Festiwalu Komiksów Historycznych w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki w Warszawie odbyła...

Zamknij