ggg
ggg ggg

Pijany kierowca uderzył w ogrodzenie posesji

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca, który w miejscowości Choszczowe uderzył w ogrodzenie posesji i odjechał z miejsca. Dzięki pomocy świadka oraz dobremu rozpoznaniu policjantów z Posterunku Policji w Zabrodziu został ustalony i nie uniknie odpowiedzialności. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz dotkliwa kara finansowa. Wyszkowscy policjanci nieustannie apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą.

We wtorek oficer dyżurny wyszkowskiej policji przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Choszczowe w gminie Zabrodzie. Na miejsce interwencji natychmiast pojechali policjanci z posterunku policji. Funkcjonariusze w rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że kierowca skody uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji i odjechał z miejsca zdarzenia.

Mundurowi natychmiast przystąpili do działania. Dzięki ich dobremu rozpoznaniu terenu i zaangażowaniu, kilkadziesiąt minut później kierowca był już w rękach policjantów. Od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mieszkańca gminy Zabrodzie ponad 2,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze odnaleźli również uszkodzoną skodę na której były ślady uderzenia.

42-latek wczoraj usłyszał zarzuty do których się przyznał i wkrótce odpowie przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz surowa kara finansowa. Mężczyzna już stracił swoje prawo jazdy, które zatrzymali mu policjanci. Nieodpowiedzialny kierowca nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie zdarzenia w ruchu lądowym.

kom. Damian Wroczyński

60 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:

Zamknij