ggg
ggg ggg

Piesi na Świętojańskiej bardziej widoczni

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie dzięki pozyskanym 100 tys. złotych zadba  o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego na ulicy Świętojańskiej w Wyszkowie.

Powiat Wyszkowski, jako jeden z 8 samorządów na Mazowszu, otrzymał aż 100 tys. złotych na poprawę bezpieczeństwa przejść dla pieszych na ulicy Świętojańskiej w Wyszkowie z rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020. Dzięki pozyskanemu wsparciu finansowemu 3 przejścia, które zostały wytypowane do dodatkowego zabezpieczenia m.in. przez wyszkowską komendę policji, zostały doświetlone odpowiednimi lampami LED, które znacznie zwiększyły bezpieczeństwo, szczególnie osób pieszych. Oświetlenie zaprojektowane zostało tak aby skutecznie doświetlać pieszego nie tylko w strefie samego przejścia, ale także w strefie dojścia do przejścia.
Pierwsze doświetlone przejście znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Świętojańskiej i Pułaskiego, drugie w pobliżu siedziby firmy TI Automotive i Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji a trzecie w pobliżu marketów Topaz, Biedronka i siedziby firmy Mleks.
Warto przypomnieć, że przeprowadzona inwestycja jest efektem podpisania przez przedstawicieli Zarządu Powiatu Wyszkowskiego umowy na dofinansowanie projektu: Poprawa bezpieczeństwa dla uczestników ruchu drogowego dzięki zwiększeniu widoczności przechodniów na 3 przejściach dla pieszych przy ul. Świętojańskiej w Wyszkowie, powiat wyszkowski. Całkowity koszt projektu wyniósł 101 512,20 zł.

/Starostwo Powiatowe
w Wyszkowie/

236 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
W naszej pamięci pozostają

22 listopada 2020 r. w Pułtusku obyły się obchody 74. rocznicy odbicia 47 więźniów politycznych, które miało miejsce 25 listopada...

Zamknij