ggg ggg ggg

PIERWSZY DZIEŃ BADAŃ DLA ROLNIKÓW JUŻ ZA NAMI

21 września od miejscowości Gzy w powiecie pułtuskim pod miejscową remizą OSP rozpoczęto badania rolników w Mobilnym Gabinecie USG.

Na początku bieżącego roku podjęto prace nad wdrożeniem projektu profilaktycznych badań USG jamy brzusznej i USG tarczycy. Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników w okresie od 14 września do 30 października br. programu profilaktycznego badań USG dla osób objętych ubezpieczeniem społecznym rolników w 90 miejscowościach na obszarze województw: lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego. Program realizowany jest we współpracy z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W bliskim sąsiedztwie miejsca zamieszkania rolników – przy zaangażowaniu terenowych oddziałów KRUS, odbywają się bezpłatne badania, które znacznie skracają drogę rolników do specjalisty. Najnowszy projekt Funduszu Składkowego wychodzi naprzeciw potrzebom rolników, a jedynym warunkiem jest rejestracja pod numerem bezpłatnym infolinii 800 177 333. Każdy zainteresowany otrzyma wyczerpujące informacje dotyczące samych badań, jak i sposobu przygotowania się do nich oraz wymogu dostarczenia aktualnego zaświadczenia o podleganiu ubezpieczeniu bądź ustalonym prawie do emerytury lub renty KRUS. Badania USG jamy brzusznej i USC tarczycy są prowadzone w Mobilnych Gabinetach USG codziennie w godzinach od 9.00 do 17.00.

q

Zgodnie z harmonogramem pierwszą miejscowości, do której dotarł ambulans były Gzy. Tam zapisani wcześniej rolnicy zgłaszali się co 25 minut (mniej więcej tyle trwa badanie jednej osoby) od godziny 9.00. Dziennie średnio przebadanych jest ok. 38 rolników, wykonanych 76 badań, a ogółem na terenie 30 wytypowanych gmin przebadanych zostanie ponad 3.500 osób.
W trakcie inauguracji badań odbyło się spotkanie z udziałem wiceministra Tadeusza Nalewajk, dyrektora Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników Jacka Bachańskiego, dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie Wiktora Sankiewicza, kierownika RZD KRUS Ciechanów Mirosława Szymańczyka, z-cy wójta gminy Gzy Wiesława Ochtabińskiego, przedstawicieli Funduszu i KRUS z miejscowości regionu oraz mediów. Goście uczestniczyli przy przyjęciu pierwszego pacjenta, a następnie w trakcie spotkania wiceminister Tadeusz Nalewaj oraz dyrektor Jacek Bachański przedstawili cele projektu, założenia, planowany przebieg. Większość uczestników spotkania współpracuje na różnych etapach projektu, więc podzielono się pierwszymi uwagami. Wymieniono doświadczenia i na gorąco zostały wysunięte propozycje usprawnień przy rekrutacji. Z padających danych i informacji wynikało, że priorytetem jest jak największe usprawnienie zapisów, zachęcenie indywidualne każdego z rolników i ułatwienia w skorzystaniu z badań. Przedstawiono również kolejne propozycje programów tzw. wprowadzenie telemedycyny. Polega ona na kontakcie pośrednim poprzez łącza internetowe badanego z lekarzem specjalistą w obecności i współudziale lekarza rodzinnego. Jak informował wiceminister Nalewajk takich punktów w przyszłym roku na terenie kraju będzie 7, na Mazowszu 2, w tym pierwszy zostanie uruchomiony w Pułtusku.
/Janina Czerwińska/

Galeria zdjęć

2 845 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
INAUGURACJA KAMPANII WYBORCZEJ POSŁA JACKA SASINA

18 września 2015 r. w Sali koncertowej Biblioteki Publicznej w Radzyminie odbyło się uroczyste spotkanie otwierające kampanię wyborczą kandydata na...

Zamknij