ggg ggg ggg ggg ggg ggg

Piękny jubileusz, wiecznie zakochanych Par

W miniony piątek, 10 kwietnia, w zabytkowym gmachu dawnego starostwa radzymińskiego, odbyła się uroczystość z okazji pięknego jubileuszu diamentowych i złotych godów, który w tym roku obchodzą cztery Pary Małżeńskie zamieszkujące miasto i gminę Radzymin.

 

Tradycyjnie w samo południe, Szacowni Jubilaci mieli okazję spotkać się w jednym miejscu. A dokładnie, w nastrojowej sali ślubów obecnego Urzędu Stanu Cywilnego w Radzyminie. Były kwiaty, pamiątkowe prezenty, słodkości, szampan i oczywiście najserdeczniejsze życzenia na kolejne lata wspólnego, szczęśliwego życia.
Nie zabrakło także medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, którymi w imieniu Prezydenta RP miał zaszczyt odznaczyć Dostojnych Jubilatów, występujący po raz pierwszy w tej roli burmistrz Radzymina, pan Krzysztof Chaciński, w asyście kierownik USC pani Haliny Karasiewicz.
Miło nam poinformować, że odznaczenia odebrali Państwo: Zofia i Edward Czuba oraz Marianna Teresa i Bogdan Chymkowscy. Tego dnia wraz z jubilatami obchodzącymi 50-lecie pożycia małżeńskiego, swój diamentowy jubileusz 60-ciu lat spędzonych razem świętowali również Państwo: Weronika i Kazimierz Lis oraz Zofia i Mieczysław Bućwińscy. (Niestety, Państwo Bućwińscy nie dotarli na ubiegłopiątkową uroczystość).
Burmistrz Krzysztof Chaciński, zwracając się do naszych drogich Jubilatów nie ukrywał podziwu i szacunku dla par z tak długim stażem małżeńskim. – Jesteście Państwo ze sobą razem dwa razy dłużej, niż całe moje życie” – mówił młody pan burmistrz, dopowiadając z uśmiechem, że sam na podobną uroczystość musi jeszcze poczekać 45 lat. Jednakże jak zapewnili Jubilaci, nie ma w tym niczego trudnego. (Wystarczy „tylko się kochać, jak najczęściej całować, a od czasu do czasu także pokłócić” – wyjaśnili z humorem gospodarzowi miasta i zebranym gościom :).
Wobec powyższego, nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko powinszować Wszystkim Dostojnym Jubilatom tak pięknego jubileuszu. Szanowni Państwo, przyjmijcie od nas najserdeczniejsze życzenia dalszych szczęśliwych i zdrowych lat wspólnego życia.
/Rafał S. Lewandowski/

2

3

4

5

6

7

8

9

Jubileusz

1 823 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Mistrzostwa Polski
Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich

Warsztaty taneczne, sympozjum naukowe i honorowy patronat Małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej, i wspaniałe popisy taneczne.   Tak wyglądały tegoroczne...

Zamknij