ggg ggg ggg

Październikowe spotkania Ząbkowskich Seniorów

Przypadający w październiku Międzynarodowy Dzień Osób Starszych i Europejski Dzień Seniora oraz, obchodzony w listopadzie, Ogólnopolski Dzień Seniora, są niewątpliwie dobrym argumentem do spotkania się środowiska seniorów.

 

22179914_10155692505864898_4996478718219211087_o

Ząbkowscy seniorzy mają obecnie jeszcze więcej powodów do świętowania. Otóż właśnie w tym roku przypada 40-rocznica istnienia chóru „Złota Jesień” oraz 40 – rocznica działalności Klubu Seniora „Retro” w Ząbkach. Trzeba także należycie uhonorować jubileusz 80. i 90. lecia członków klubów seniora „Retro” i „Relax”. Dlatego też członkowie klubów spotkali się w dniach 5 i 7 października, klub „Retro” w dolnym Kościele Miłosierdzia Bożego w Ząbkach, a klub „Relax” w sali widowiskowej Kościoła Św. Trójcy.
Na spotkaniu Klubu Seniora „Retro” był obecny ks. proboszcz Andrzej Kopczyński, który udostępnia seniorom salę i zawsze ich wspiera. Miasto reprezentowała sekretarz miasta Patrycja Żołnierzak, która pogratulowała chórowi „Złota Jesień” i klubowi „Retro” – 40 lat istnienia i przekazała serdeczne życzenia i kwiaty w imieniu Burmistrza Miasta Ząbki Roberta Perkowskiego na ręce dyrygentki i akompaniatorki Jolanty Jańczuk – Tyszkiewicz oraz prezes Mirosławy Marzoch.Członkowie chóru otrzymali także pamiątkowe albumy. Sekretarz wraz z najlepszymi życzeniami wręczyła także upominki jubilatom: 90-latkom Helenie Siwiec i Halinie Sadowskiej oraz 80-latkom: Stanisławie Buczyńskiej, Alicji Chibowskiej, Zofii Łęczyckiej, Barbarze Pawluk, Mariannie Wyrzykowskiej, Mariannie Zawadzkiej, Tadeuszowi Kowalczykowi, Władysławowi Lusie, Janowi Modzelewskiemu, Czesławowi Ostrowskiemu i Zdzisławowi Prywacie.
Na spotkaniu Klubu Seniora „Relax” Burmistrza Ząbek reprezentował Marek Połomski wice przewodniczący Rady Miasta Ząbki, który złożył seniorom życzenia z okazji ich święta i wręczył symboliczny bukiet kwiatów dla seniorów, prezes Irenie Rutce. Wręczył także upominki tegorocznym jubilatom, obchodzącej 90-tą rocznicę urodzin Helenie Krajewskiej oraz 80-latkom – Krystynie Gołębiewskiej, Zenobii Król, Kazimierze Korczak, Jadwidze Kuzak, Marii Książek, Irenie Walczak, Stanisławie Ważec, Stanisławowi Godlewskiemu, Zenonowi Wnorowskiemu, Danucie Kowalskiej i Lucjanowi Prusowi.
W tym szczególnym dniu, Marek Połomski, złożył wszystkim obecnym seniorom życzenia długich lat życia w dobrym zdrowiu, w gronie najbliższych. Życzył pogody ducha, satysfakcji oraz spełnienia wszystkich marzeń. Podkreślił także, jak ważną rolę pełnią w naszym społeczeństwie seniorzy oraz potrzeba otoczenia ich opieką i serdecznością. Wice przewodniczący przekazał serdeczne pozdrowienia i życzenia od Burmistrza Ząbek, który nie mógł być z seniorami ze względu na inne obowiązki służbowe.
„Nasi seniorzy zawsze są uśmiechnięci i niezwykle aktywni. Potrafią się doskonale bawić i w pełni wykorzystywać możliwości, jakie daje im przynależność do klubu. Wyjazdy do kina i teatru, udział w organizowanych w klubie imprezach kulturalnych, interesujących wycieczkach i potańcówkach, wspólne śpiewanie i świętowanie pozwalają nam wszystkim aktywnie spędzać czas. Tutaj nikt nie narzeka na nudę. Dbamy też o to, aby rola osób starszych w życiu całego społeczeństwa była dostrzegana i doceniana”. – powiedziała Irena Rutka, prezes Klubu Seniora „Relax”
Na obu uroczystościach odbył się występ chóru „Złota Jesień”, pod batutą Jolanty Jańczuk – Tyszkiewicz. Chór rozpoczął znanym i adekwatnym do okoliczności utworem „40 lat minęło” zaśpiewał także:, „Sąsiedzi” Ireny Santor, „Mój chłopak zna cały świat”, „Kurdesz”, „Corne łocy”, „W moim ogródecku”, „O sole mijo”, „W zielonym gaiku”, „Jarzebina”, „Viwat seniorzy”, „Va pensiero”.
Kolejne ząbkowskie spotkanie seniorów z okazji „Dnia Seniora” odbędzie się 12 października, w czwartek o godz. 14.00 na ul. Torfowej 28 w Ząbkach. Tym razem będzie zorganizowane przez Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Tango” w Ząbkach z prezes Anną Uścińską. Przypomnę że „Tango”organizuje potańcówki przy muzyce na żywo w każdą niedzielę i zaprasza wszystkich, którzy lubią tańczyć.
Bo nasi ząbkowscy seniorzy wiedzą już jak się bawić i nie tracą czasu. Tylko brać z nich przykład i … dołączyć do potańcówki.

/Iwona Potęga; foto: Archiwum Urzędu Miasta Ząbki/

 

2 332 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Strażacy z powiatu wołomińskiego zmierzyli się w Klembowie

W sobotę, 30 września przy znakomitej pogodzie, na Błoniach Klembowskich rozegrane zostały dziewiąte Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych...

Zamknij