ggg

Paweł Kownacki zwyciężył z 78,55% poparciem!

W minioną niedzielę, 21 października w Wieliszewie obyło się bez niespodzianek. Zwycięzcą wyborów samorządowych na wójta gminy Wieliszew ponownie został Paweł Kownacki, który otrzymał 4 892 głosy mieszkańców.

 

Ubiegający się po raz kolejny o reelekcję wójt Wieliszewa Paweł Kownacki odniósł pewne zwycięstwo, osiągając 78,55% poparcie. Jego kontrkandydat Longin Józef Jankowski otrzymał 1 336 głosów, co przyniosło wynik 21,45%.
KWW Pawła Kownackiego zwyciężył również w wyborach do Rady Gminy, osiągając wynik 62.93%. Tym samym, wójt wprowadził 12 radnych co pozwala na stabilne i samodzielne rządzenie gminą w kadencji 2018-2023. Pełny skład nowej Rady Gminy w Wieliszewie przedstawia się następująco:
Marcin Fabisiak, Grzegorz Bieńkowski, Danuta Wrzesińska, Bartłomiej Trzaskoma, Dorota Sarna, Dorota Trzaskoma, Jacek Kuciński, Łukasz Miętek, Krystyna Wesołowska, Grażyna Kwiatkowska, Rafał Donarski, Jan Sołtys, Artur Miętek, Renata Gostkowska-Maczuga, Edwin Zezoń.
Gratulując wyborczego zwycięstwa zarówno wójtowi Pawłowi Kownackiemu, jak też wszystkim Radnym kadencji 2018-2023 dodajmy, iż frekwencja w Gminie Wieliszew wyniosła 58,33% i była niższa od ogólnej frekwencji w powiecie legionowskim, wynoszącej 62,20%. /KW/

 

Paweł Kownacki:
Nieoficjalnie 4892 głosy czyli 78,5% poparcia… Dziękuję bardzo serdecznie za tak duży mandat zaufania. Mam nadzieję, że wspólnie zrobimy jeszcze wiele wspaniałych rzeczy w naszym Wspólnym Domu Gminie Wieliszew.
Gratuluję wybranym 12 radnym z KWW Pawła Kownackiego, z którymi szedłem do wyborów. Tym którym odrobinę zabrakło dziękuję za ciężką pracę, Magdalena Donat i Andrzej Snopek wiele dobrego zrobiliśmy razem przez ostatnie 8 lat. Możecie być z Siebie dumni. Gratuluję nowym radnym Bartłomiej Trzaskoma, Renata Gostkowska Maczuga, Dorota Trzaskoma. Witam w gronie radnych Dorota Sarna liczę na udaną współpracę!
Trzymam kciuki za wyniki do powiatu! Bezpartyjni Samorządowcy Powiatu Legionowskiego okazali się dla wielu z Państwa świetnym wyborem, alternatywą dla partii.

1 406 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Innowacyjni Menedżerowie Kultury nagrodzeni!

12 października podczas uroczystej Gali w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach nagrodzeni zostali laureaci konkursu Innowacyjny Menedżer...

Zamknij