ggg ggg

„Patrzmy w gwiazdę betlejemską, żeby nasze oczy nabrały blasku, żeby nabrały jej światła”

Kończący się okres świąt Bożego Narodzenia skłania do przypomnienia i podzielenia się informacjami o pięknym, kameralnym spotkaniu Bożonarodzeniowym w Kościele pw. WNMP w Strachówce zwieńczającym projekt „Śpiewanie łączy pokolenia”. 

W dniu 24 grudnia 2017 roku, przed Mszą św. zwaną Pasterką, Stowarzyszenie Przyjaciół Strachówki zaprosiło dzięki wielkiej życzliwości i otwartości Księdza Proboszcza tutejszej parafii, do wysłuchania Koncertu Kolęd. Wykonawcami koncertu było najmłodsze pokolenie, wspierane przez osoby dorosłe.
Koncert z elementami inscenizacji teatralnej przygotowała p. Sylwia Kołodziejek, autorka programu słownomuzycznego oraz członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Strachówki we współpracy z Księdzem Proboszczem oraz rodzicami dzieci. Koncert był ciepły, wzruszający, prawdziwie świąteczny, bardzo przyjemny dla ucha i oka. Dzieci, najmłodsze pokolenie mieszkańców Gminy Strachówka ze wsi Strachówka, Równe, Borucza, Zofinin wyraziło swoją wdzięczność Bogu śpiewając kolędy, dzieląc się dobrym słowem. Urocze, klimatyczne spotkanie skłaniało do refleksji nad trudną codziennością.
Wykonanie „Cichej nocy”, „Kolędy dla nieobecnych” „ Nie było miejsca dla Ciebie” było piękną prezentacją pracy i talentu członków nowego zespołu. Koncert Kolęd zakończył się dzieleniem się opłatkiem oraz życzeniami wyśpiewanymi na czas Świąt Bożego Narodzenia. Słowa „Jeżeli chcesz, aby Jezus narodził się u ciebie musisz swoimi rękami odebrać Go od Matki i umieścić w swojej duszy, w swojej rodzinie, w miejscu pracy, w gronie przyjaciół, w narodzie. Tak, jak swoimi rękami musisz wziąć opłatek ze stołu i podejść z nim do drugiego człowieka”, dają nadzieję, że odnowią nas stając się rzeczywistością.
Głównymi wykonawcami koncertu byli: Wiktoria – Maryja, Alan- Józef, Julia, Natalia, Natalia, Ola, Marysia, Asia, Wioletka, Klaudia – Anioły, Sebastian, Kamil – Mędrcy ze Wschodu. Szczególne podziękowania organizatorzy skierowali do p. Sylwii, p. Władysława i Księdza Proboszcza. Do rodziców p. Krysia Ołdak zwróciła się słowami podziękowania „za odpowiedzialność, wybór wartości, którymi Państwo się kierujecie, gdy godziliście w niełatwy sposób różnorodne obowiązki”.
Koncert Kolęd został przygotowany i zorganizowany jako zwieńczenie ośmiomiesięcznej pracy w projekcie „Śpiewanie łączy pokolenia”. Na Mszy św. dziękczynnej Ksiądz Proboszcz dziękując za możliwość współuczestnictwa parafii w pięknym dziele międzypokoleniowym wskazywał uczestnikom, aby nie tracili z oczu celu każdej pracy, każdego działania. Postawił pytanie wszystkim i każdemu z osobna: po co, dla kogo to robimy, żebyśmy pamiętajmy, że nasz rozwój jest ważny, ale nie wolno nam tracić z oczu Boga i naszego zbawienia.
Dzięki dofinansowaniu projektu przez Województwo Mazowieckie, odbył się cykl zajęć rozwijających zdolności muzyczne uczestników, integrujących dzieci i seniorów. Odbyły się dwa przeglądy piosenki ludowej, patriotycznej i religijnej oraz koncert kolęd i pastorałek. Zespół wziął ponadto udział w uroczystości Nawiedzenia Matki Bożej w Cudownym Jasnogórskim Obrazie w miejscowej parafii.
Uczestnicy projektu dziękują pani Krystynie Ołdak, pani Sylwii Kołodziejek, panu Władysławowi Khanasowi, Księdzu Proboszczowi Mieczysławowi Jerzakowi za pomysł, realizację, dbałość o organizację, udostępnianie pomieszczeń przykościelnych, a przede wszystkim za serce dla dzieci i troskę o edukację muzyczną.

/Zespół ds projektu/

3 957 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
I Zimowy Rajd Konny

I Zimowy Rajd Konny wyruszył w niedzielę 21 stycznia 2018r. z Kobyłki. Uczestnicy pokonają na koniach 700 km. 20 dniowy...

Zamknij