ggg ggg ggg ggg

Patriotycznie z kulturą u seniorów z DDP

W ramach projektu „Razem dla innych – wspólnie dla siebie” realizowanego przez Stowarzyszenie „Promenada” ze środków finansowych budżetu Województwa Mazowieckiego uczestnicy DDP „Senior” w dniu 4 listopada br. wyjechali do Teatru Wielkiego na operę „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki.

Dzieło, które cechuje silne zabarwienie patriotyczne, świetnie wpisało się w uczczenie 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Opera zrobiła na widzach duże wrażenie. Uczestnicy podziwiali piękną muzykę graną na żywo przez orkiestrę, ale najbardziej zachwycił ich śpiew operowy, ruch sceniczny i wspaniale przygotowane stroje oraz scenografia. Uczestnicy pełni wrażeń późnym wieczorem wrócili do domów.
W 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości seniorzy z DDP „Senior” działającego w strukturach Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie wyjechali do Teatru Polskiego na zakończenie projektu „Tak, to my!”. Był to projekt, w którego realizację zaangażowały się dwie fundacje: Projekt Stasi i Ocalenie oraz Teatr Polski. W projekcie brały udział dzieci uchodźcze mieszkające w Warszawie oraz seniorzy z Warszawy i kilku podwarszawskich miejscowości m. in. z Wyszkowa. Seniorzy z DDP „Senior” we wrześniu br. gościli u siebie uchodźców,
a na zakończenie projektu mieli niepowtarzalną okazję zaprezentowania się na scenie kameralnej Teatru Polskiego. Uczestnicy teatru Domino zaprezentowali „Rzepkę” Juliana Tuwima. Gra aktorska i samodzielnie przygotowane stroje wzbudziły zachwyt publiczności. Seniorzy z Gminy Wyszków mieli możliwość obejrzenia prezentacji innych grup senioralnych i krótkich scenek, które zaprezentowała uchodźcza młodzież. Był czas na integrację i wymianę doświadczeń. Na koniec wszyscy uczestnicy uczcili 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości poprzez wspólne zaśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”.
Wyszkowscy seniorzy uczcili Niepodległość Polski biorąc udział w licznych prezentacjach scenicznych organizowanych przez przedszkola oraz Gminę Wyszków. Sami również przygotowali program patriotyczny, który zaprezentują dnia 25 listopada o godz. 19 w Kościele pw. Świętego Wojciecha w Wyszkowie.
/Info/

2 068 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Święto Niepodległości

Publiczne Gimnazjum im. Kard. Stef. Wyszyńskiego w Zabrodziu aktywnie włączyło się w obchody związane z 100. rocznicą Odzyskania przez Polskę...

Zamknij