ggg
ggg

Pan Tomasz Dąbrowski mieszkaniec gminy Małkinia Górna wyróżniony Laurem Marszałka Województwa Mazowieckiego!

Samorząd Województwa Mazowieckiego, mając na uwadze potrzebę promowania produktów żywnościowych wytwarzanych przez mazowieckich producentów żywności już od 13 lat organizuje Konkurs o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Celem konkursu jest przede wszystkim wyłonienie i nagrodzenie producentów wyróżniających się wysoką jakością produkcji, którzy kultywują i popularyzują mazowiecką tradycję kulinarną.
Do tegorocznej XIII już edycji Konkursu zakwalifikowano 68 produktów żywnościowych, wytwarzanych przez mazowieckich producentów. Kapituła Konkursu wyłoniła zdobywców Laura i wskazała wyróżnionych w grupie producentów indywidualnych i w grupie przedsiębiorców.
W tym roku wśród nagrodzonych Laurem Marszałka Województwa Mazowieckiego znalazł się również mieszkaniec Kiełczewa Pan Tomasz Dąbrowski w grupie producentów indywidualnych w kategorii miody za „Miód spadziowy”, z Pasieki nad Bugiem w Kiełczewie.
Pana Tomasza Dąbrowskiego do konkursu zgłosiła Lokalna Grupa Działania „Zielone Sioło”, która od lat wspiera rodzimych wytwórców.
Pan Tomasz Dąbrowski zajmuje się hobbistycznie produkcją miodu od 2015 roku. Jest cenionym wytwórcą indywidualnym, którego produkty doskonale znają mieszkańcy gminy i okolic. Miód wytwarzany w pasiekach Pana Tomasza Dąbrowskiego wyróżnia się przede wszystkim wspaniałym smakiem, który doceniła Kapituła Konkursu.
W tym roku z uwagi na stan epidemii uroczysta gala, podczas której od 12 lat wręczane były Laury Marszałka Województwa Mazowieckiego została odwołana. Jednak nie umniejsza to dumy mieszkańców gminy Małkinia Górna z naszego rodzimego wytwórcy miodu Pana Tomasza Dąbrowskiego, któremu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
/Gmina Małkinia Górna,
foto. Tomasz Dąbrowski/

825 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ścinka poboczy

Firma Transport ciężarowy i roboty ziemne Krzysztof Koronkiewicz z Filipowa wykonała na terenie gminy Andrzejewo ścinkę poboczy dróg gminnych w...

Zamknij