ggg
ggg

Otwarcie zmodernizowanego odcinka al. Armii Krajowej w Wołominie

W ubiegły piątek, 27 maja Starosta Wołomiński Adam Lubiak zorganizował briefing prasowy, poświęcony oddaniu do użytkowania zmodernizowanego odcinka al. Armii Krajowej w Wołominie – inwestycji dofinansowanej z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

W wydarzeniu wzięli udział: Wiceminister Rozwoju i Technologii Piotr Uściński oraz Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.
Obecni byli także Radni Powiatu Wołomińskiego: Konrad Fuśnik, Paweł Solis i Jerzy Mikulski oraz Radni Miejscy: Beata Gomse, Agnieszka Koza, Robert Kobus, Andrzej Fuśnik i Bogdan Sawicki.
– Jest mi niezmiernie miło, że w Dniu Samorządowca mogę tutaj, w Wołominie być wspólnie z samorządowcami. Cieszę się, że ze współpracy rządu i samorządu powstają tego typu potrzebne inwestycje. Setki milionów złotych, które trafiają do Powiatu Wołomińskiego i gmin z terenu powiatu na inwestycje są naprawdę dobrze wydawane. Gratuluję Panu Staroście i samorządowcom, jest to przykład wspaniale zrealizowanej inwestycji, która przez wiele lat będzie służyła mieszkańcom – powiedział Wiceminister Rozwoju i Technologii Piotr Uściński.
– Dziękuję samorządowcom. Bez ich inicjatywy i ciężkiej pracy, nie byłoby tych wszystkich inwestycji dla mieszkańców. Nowe drogi, kanalizacje, wodociągi, czy sale sportowe, to bardzo ważne zadania, które poprawiając jakość życia. To inwestycje, z których każdego dnia mieszkańcy korzystają. W tym szczególnym dniu, w którym obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego, chciałbym pogratulować samorządowcom dobrych inwestycji i życzyć dalszej wytrwałej służby na rzecz mieszkańców – powiedział Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.
– Kierowcy już mogą korzystać ze zmodernizowanego odcinka Armii Krajowej w Wołominie. To kluczowa inwestycja powiatowa, mająca na celu udrożnienie ruchu w stolicy powiatu. Głównym elementem nowej infrastruktury jest rondo na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Sasina oraz ścieżka rowerowa i bezpieczne przejścia dla pieszych. (…) Dziękuję Panu Wojewodzie oraz Panu Ministrowi za ciągłe za wsparcie rozwoju naszego powiatu. – powiedział Starosta Wołomiński Adam Lubiak.
Rozbudowa drogi powiatowej al. Armii Krajowej w Wołominie na odcinku od ronda na skrzyżowaniu ul. Załuskiego/Wołomińskiej do ul. Piłsudskiego została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie
2 839 071,06 zł. Koszt zadania to blisko 5,5 mln zł. Długość zmodernizowanego odcinka to ponad 800 metrów.
W ramach realizacji inwestycji zrealizowano m.in.: budowę ronda na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i ul. Sasina, wymianę nawierzchni asfaltowej, budowę ścieżki rowerowej i chodników, budowę zatok autobusowych i postojowych, poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.
W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (wcześniej Funduszu Dróg Samorządowych), w latach 2019-2021 jednostkom samorządu terytorialnego z województwa mazowieckiego przekazano dofinansowanie na realizację
896 zadań gminnych oraz powiatowych w łącznej kwocie ponad 1,1 mld zł. Długość odcinków dróg objętych dofinansowaniem w latach 2019- 2021 to prawie 1 200 km, ponadto dofinansowaniem objęto podniesienie poziomu bezpieczeństwa na 359 przejściach dla pieszych, w tym 257 istniejących i 102 nowoprojektowanych.
/Powiat Wołomiński; KW/

177 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Apelujemy o pomoc dla Mieszkańca Kobyłki!

Pan Paweł Brzuszczyński, mieszkaniec Kobyłki walczy z białaczką limfoblastyczną, czyli ostrą postacią nowotworu krwi. Choroba w kilka tygodni zaatakowała jego...

Zamknij