ggg ggg ggg ggg

Otwarcie nowoczesnego Zakładu Diagnostyki Obrazowej w Centrum Medycznym w Radzyminie

Nowoczesna pracownia tomografii komputerowej, wyremontowana pracownia RTG, nowy ambulans transportowy, a także dwie prestiżowe statuetki „Orły Polskiej Przedsiębiorczości” – to osiągnięcia, które najwymowniej świadczą o sukcesie Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. SPZ ZOZ w Radzyminie.

„Inwestujemy w diagnostykę” – pod takim hasłem we wtorek, 24 maja w radzymińskim Centrum Medycznym odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnej Pracowni Tomografii Komputerowej. To pierwsza prowadzona przez podmiot publiczny Pracownia w tej części powiatu wołomińskiego.
Gospodarzami wydarzenia byli: Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński oraz Dyrektor Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. Krzysztof Jarząbek.
Swoją obecnością wydarzenie uświetniła posłanka na Sejm RP Bożena Żelazowska, która reprezentowała Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.
W otwarciu uczestniczyli także: Przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Darka wraz z Zastępcą Piotrem Rembelskim i Radnymi, Wojciech Modzelewski – zastępca Dyrektora Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ ds. Służb Mundurowych i Świadczeniobiorców, Andrzej Raciborski – prezes firmy SHIM-MED POLSKA, Mariusz Gryżewski – redaktor naczelny Magazynu VIP, Jarosław Adkowski – redaktor magazynu VIP, Przedstawiciele Rady Społecznej przy CM: Halina Bonecka, Katarzyna Stokowska oraz Mateusz Stefankowski, a także pracownicy radzymińskiego Centrum Medycznego: Renata Hagedorna – Tronina – zastępca dyrektora ds. medycznych, Grzegorz Gomoła – zastępca dyrektora ds. administracyjno – gospodarczych, Agnieszka Bielas – zastępca ordynatora Oddziału Chorób Wewnętrznych; Jolanta Król – pełnomocnik dyrektora ds. Pielęgniarstwa a także Elżbieta Rymunt, Ewa Suwińska oraz Tomasz Murza. Poświęcenia pracowni dokonał dziekan radzymiński ks. prał. Stanisław Popis.
Pracownia Tomografii Komputerowej została stworzona od podstaw w miejscu dawniej zajmowanym przez laboratorium, gdzie wyremontowano pomieszczenia dostosowując je do najwyższych standardów. Pracownia została wyposażona w jeden z najnowocześniejszych aparatów na rynku medycznym firmy FujiFilm Systems Supria 32. Pod względem jakości wykonywania badań Pracownia będzie stanowić konkurencję na rynku usług medycznych. Na uwagę zasługuje fakt, że pracownia oferuje wykonywanie badań z kontrastem podawanym przez wykwalifikowany personel medyczny. Dbając o jakość udzielanych świadczeń SPZ ZOZ podjęło współpracę z najlepszymi specjalistami.
Obecnie, badania wykonywane są w ramach zleceń kierowanych przez naszych lekarzy w ramach hospitalizacji, jednak dyrektor SPZZOZ, pan Krzysztof Jarząbek zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby już niebawem zawrzeć umowę z Mazowieckim Oddziałem Wojewódzkim NFZ, dzięki której pacjenci prowadzonej przez niego placówki będą mogli wykonywać w/w badania w trybie ambulatoryjnym.
Jak podkreślił dyrektor Krzysztof Jarząbek otwarcie Pracowni Tomografii Komputerowej ma ułatwić dostęp do specjalistycznej diagnostyki pacjentom z Radzymina i okolic, którzy do tej pory mieli trudności z dostaniem się na tego typu badania. Mamy nadzieję, iż nowo powstała Pracownia ułatwi pacjentom dostęp do diagnostyki i sprosta oczekiwaniom w zakresie specjalistycznej opieki medycznej gwarantując wysoką jakość usług świadczonych przez Centrum Medyczne im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Radzyminie.
Projekt budowy i wyposażenia nowej Pracowni Tomografii Komputerowej sfinansowany został w ramach realizacji Projektu UE pn. „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego”.
W ramach Projektu Centrum Medyczne otrzymało sprzęt medyczny o łącznej wartości 3 524 138,57 zł.
W ostatnich miesiącach mieszkańcy Radzymina i okolic zyskali również dostęp do nowoczesnej cyfrowej diagnostyki RTG. W ramach w/w projektu została wyremontowana Pracownia RTG, gdzie stary aparat został wymieniony na nowoczesny aparat cyfrowy Shimatzu Japan, gwarantując tym samym bezpieczną i profesjonalną jakość wykonywanych badań.
Oprócz inwestycji w specjalistyczną diagnostykę, Centrum Medyczne zyskało również nowoczesny ambulans transportowy – Mercedes Vito z wyposażeniem, który będzie służył do przewozu pacjentów w ramach prowadzonej działalności leczniczej na terenie trzech gmin powiatu wołomińskiego.
Ponadto, w ramach rzeczonego projektu sfinansowano również zakup m.in. 5 pomp infuzyjnych strzykawkowych (każda o wartości 2 970 zł) oraz 3 aparaty do wysokoprzepływowej terapii tlenowej z jednorazowymi akcesoriami (każdy o wartości 9502,92 zł).
Sukces goni sukces, chciałoby się powiedzieć obserwując to, co w ostatnim czasie dzieje się w Centrum Medycznym im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. SPZ ZOZ w Radzyminie.
Warto na zakończenie dodać, że w piątek, 20 maja odbyła się Wielka Gala „POLSKA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ”, podczas której wręczone zostały nagrody dla Laureatów uhonorowanych w projekcie „Orły Polskiej Przedsiębiorczości”. To prawdziwe święto tych, którzy podjęli wyzwanie i odnieśli sukces. W gronie laureatów znalazł się dyrektor radzymińskiej placówki pan Krzysztof Jarząbek, który otrzymał Statuetkę w kategorii Menedżer Roku 2021 oraz Statuetkę dla Firmy Roku 2021 w kategorii Medycyna.
Gratulujemy Panu Dyrektorowi i całemu zespołowi Centrum Medycznego w Radzyminie!
/opr. KW/

587 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Paweł Dąbrowski odznaczony przez Prezydenta RP

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności lokalnej. Z radością przychodzi...

Zamknij