ggg ggg ggg ggg

Otwarcie Klubu Senior+
w Nowinkach

W niedzielę, 4 lutego w Nowinkach (Gm. Jadów) odbyła się uroczystość oddania do użytku Klubu Senior +. Wśród licznie zebranych mieszkańców i gości panowała luźna, przyjazna atmosfera. Wydarzenie zainaugurował Burmistrz Jadowa Dariusz Kokoszka, który witając wszystkich nie krył dumy z nowo powstałego obiektu.

Po przecięciu wstęgi przez jedną z najstarszych mieszkanek Nowinek, Burmistrz przekazał klucze do obiektu Kierownik GOPS, która będzie pełniła bezpośredni nadzór nad działalnością jednostki. Emilia Oleksiak – przedstawiciel Urzędu marszałkowskiego przeczytała okolicznościowy list Marszałka Województwa Mazowieckiego- Adama Struzika. Natomiast pani Katarzyna Rostek, współtwórca Spółdzielni Socjalnej Podkowa nie tylko gratulowała pięknego obiektu, ale również przekazała dla jego mieszkańców piękną figurkę Anioła Stróża i puzzle. Następnie księża proboszczowie z Jadowa i Sulejowa pobłogosławili i poświęcili pomieszczenia Klubu.
Podczas omawiania prezentacji, dotyczącej powstania i zasad działania klubu, Burmistrz poinformował zebranych, że działanie mogło zostać zrealizowane dzięki dotacji pozyskanej z Programu wieloletniego „SENIOR+” na lata 2021–2025, Edycja 2023. Celem utworzenia klubu „Senior+” jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym seniorów z terenu Gminy Jadów oraz stworzenie im możliwości do wyrażania swoich potrzeb, w szczególności dostosowania form aktywności do potrzeb seniorów, w tym osób z niepełnosprawnościami. Klub “Senior+” w Nowinkach działał będzie 20 godzin w tygodniu i dedykowany jest dla minimum 15 osób.
W 2023 roku przeprowadzono generalny remont obiektu, polegający na adaptacji i dostosowaniu pomieszczeń w budynku po Szkole Podstawowej w Nowinkach do potrzeb utworzenia Klubu „Senior+” w Nowinkach. Do dyspozycji seniorów przygotowano i wyposażono:

 • Salę z aneksem kuchennym -28 m²
 • Salę spotkań – 33 m²
 • Salę rehabilitacyjną – 17 m²
 • Toaletę dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych – 6,25 m²
 • Toaletę damską i męską – 9,75 m²
 • Korytarz – 31 m²
  Łączna powierzchnia użytkowa Klubu wynosi 125 m².
  Całkowity koszt inwestycji wyniósł 271.343,68 zł, z czego 195.109,00 zł stanowiły środki z dotacji.
  Na zakończenie niedzielnego spotkania KGW z Myszadeł, Nowinek i Wólki Sulejowskiej przygotowały dla uczestników wydarzenia skecz pod tytułem „Klub Seniora”, a następnie zaprosiły wszystkich na pączki i faworki.
  Przypominamy, że nadal trwa rekrutacja do Klubu. Osoby chcące skorzystać z oferty muszą złożyć deklarację w Gminnym Ośrodku Pomocy w Jadowie.

/kw, źródło: Gm. Jadów/

249 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uchwyć piękno lokalnej przyrody!

Starosta Wołomiński Adam Lubiak zaprasza Mieszkańców Powiatu Wołomińskiego do udziału w Konkursie Fotograficznym „Przyroda Powiatu Wołomińskiego w obiektywie”. Konkurs Fotograficzny...

Zamknij