ggg ggg ggg ggg

Otwarcie drogi w Poniatowie

W dniu 9 października 2020 r. odbyło się uroczyste otwarcie drogi gminnej w miejscowości Poniatowo położonej w gminie Małkinia Górna, powiat ostrowski. To już kolejna inwestycja drogowa i Pani Wójt oraz samorządowcy mają być, z czego dumni. Droga poprawi komunikację oraz bezpieczeństwo mieszkańców.

Uroczystego otwarcia dokonała wójt gminy Małkinia Górna Bożena Kordek, a uczestniczyli w nim: sekretarz gminy Józef Bogucki, przewodniczący Rady Gminy Jacek Bogdan, wicestarosta powiatu ostrowskiego Józef Rostkowski, prezes Firmy MIKST Sp. z o.o Dariusz Ostasz oraz wiceprezes Kajetan Kamiński, dyrektor GOKiS Ewa Siwek, kierownik ZGKiM Sp. z o.o Michał Dzięgielewski, radni Rady Gminy, sołtysi, dyrektorzy szkół, mieszkańcy wsi Poniatowa wraz z radą sołecką oraz wsi Grądy.

Wójt gminy Małkinia Górna Bożena Kordek przywitała zebranych. „Pan Sekretarz mówił o symbolicznym otwarciu drogi, ale powiem krótko – dzisiaj świętujemy przybycie cywilizacji do miejscowości Poniatowa i Grądów…(…). Temat był od lat trudny, a w walce 10 – 15 lat temu o remont tej drogi wojewódzkiej, aby była ta droga zreperowana, aby zdjąć te płyty, nałożyć nakładkę, …. Ta walka miała sojusznika. Wielkie zasługi miał radny tego regionu – Jerzy Maliszewski” – przybliżała początki inwestycji Pani Wójt. Temat nie był do ruszenia, gdyż pojawiły się plany, żeby po dawnym nasypie kolejowym budowć nową droga i znalazły się środki. Jednak tutaj miała ona nadal status drogi wojewódzkiej. „Gdy zostałam wójtem, w 2014 roku zastanawiałam się jak tu znaleźć pieniądze. Zdecydowałam, że powinna ta droga stać się drogą gminną. Okazało się, że jednak najpierw powinna stać się drogą powiatową, a tego nie chcieli radni powiatu. Tak w 2016 roku ta droga stała się drogą gminną. Dzisiaj mamy wielki dzień, bo mamy przez całe Poniatowo położony asfalt”. Wójt Bożena Kordek przedstawiła również dane dotyczące zrobionych inwestycji od chwili, gdy została wójtem. W te drogi i wodociąg zainwestowano – 2 mln 225 tys. 299 zł. Wykonując inwestycję etapami i odcinkami.

Droga gminna w Poniatowie została wyremontowana na odcinku 967,00 metrów. Gmina Małkinia Górna uzyskała dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych MIKST Sp. z o.o. z Węgrowa.
/oprac. J.Cz./

2 869 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wybudowano altany z Starych Ruskołękach i Załuskach-Lipniewo.

W miejscowościach Stara Ruskołęka i Załuski–Lipniewo zakończono budowę altan wraz z utwardzeniem terenu obok obiektów. Obydwie altany wykonane zostały przez...

Zamknij