ggg

Orszak Trzech Króli w Wąsewie z Gwiazdą

IV Orszak Trzech Króli zyskał nieco inną oprawę, bo chociaż jak zawsze na czele Orszaku Trzech Króli w Wąsewie niesiona była Gwiazda, tak i później we wspólnym kolędowaniu uczestniczyła Izabela Trojanowska – gwiazda polskiej piosenki.

6 stycznia 2020 roku, w Wąsewie, odbył się IV Orszak Trzech Króli. Tradycyjnie rozpoczął się od Mszy Św. w Kościele parafialnym o godz. 11:30. Modlitwę poprowadził ks. proboszcz Leszek Rukat. Uczestnicy Orszaku na początek przed uformowaniem się szyku zostali obdarowani przez organizatorów koronami, śpiewnikami, nalepkami, chorągiewkami. Przewidziano również nagrodę niespodziankę dla osób w stroju nawiązującym do Świąt Bożego Narodzenia.
Organizatorami IV Orszaku Trzech Króli byli m.in.: Gminna Biblioteka Publiczna przy wsparciu stowarzyszeń działających w gminie tj. Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi „SĄSIAD”, Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich wsi Przedświt – Świtanki, Stowarzyszenia Przyszłość w Gminie Wąsewo, Stowarzyszenia – Ziemia Wąsewska, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Urzędu Gminy Wąsewo na czele z wójtem Rafałem Kowalczykiem, Parafii Rzymskokatolickiej pw. Narodzenia NMP w Wąsewie i szkół z Brudek Starych, Wąsewa, Rząśnika Włościańskiego i Trynos – Osiedle. Na czele orszaku poszli Trzej Królowie: Kacper, Melchior i Baltazar. W ich role wcielili się trzej radni: Hubert Gocłowski (wiceprzewodniczący Rady), Krzysztof Gałązka i Tadeusz Łoniewski. W tegorocznym orszaku nie zorganizowano przystanków ze scenkami i trasa uległa skróceniu – wiodła od kościoła do hali sportowej. Zebranych zaproszono na poczęstunek i obejrzenie jasełek w wykonaniu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brudkach Starych. Przybyłych powitała Marta Wójcik, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej. Atrakcją obecnych obchodów okazała się niewątpliwie aktorka i piosenkarka – Izabella Trojanowska. Wykonała znane i mniej znane kolędy i pastorałki, ale swój występ rozpoczęła od pastorałki, do której sama napisała słowa, a muzykę skomponował Romuald Lipko. Do śpiewu artystki przyłączyli się mieszkańcy Wąsewa i wszyscy uczestnicy Orszaku Trzech Króli.
/KW/

2 351 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
XVI „budżetowa” Sesja Rady Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej

W dniu 19 grudnia br. odbyła się XVI Sesja Rady Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej. Otwarcia Sesji dokonała Przewodnicząca Rady Powiatu...

Zamknij