ggg ggg

Oficjalne otwarcie nowej trybuny w Ząbkach (20.11.2012)

W minioną niedzielę 18 listopada o godzinie 11:30 przed Trybuną Główną w Ząbkach kłębił się już tłum ludzi – zaproszonych gości, kibiców, mieszkańców, którzy po raz pierwszy chcieli zasiąść w nowym, pięknym miejscu podczas meczu pierwszoligowych zespołów DOLCAN Ząbki- GKS Katowice, który jednocześnie otwierał nowy obiekt sportowy.

W samo południe ks. Edward Kowara proboszcz parafii p.w. Świętej Trójcy odmówił ewangelię i poświęcił inwestycję. Następnie głos zabrał burmistrz miasta Robert Perkowski, który powiedział m.in. „Nie byłoby nas tutaj dziś na otwarciu tego pięknego obiektu i na tych wspaniałych rozgrywkach, gdyby nie praca zespołowa. Mamy znakomitą drużynę nie tylko na murawie, ale również poza nią i to jest efekt jej pracy. Dziękuję wszystkim zaangażowanym, nie tylko w budowę tego obiektu, ale również w krzewienie sportu w naszym mieście. Wymieniać byłoby tak można naprawdę bardzo długo, więc symbolicznie podziękuję panu prezesowi klubu Dolcan Sławomirowi Dolińskiemu za mecenat nad tym wspaniałym zespołem, działaczom miejskiego klubu sportowego, który funkcjonuje w mieście już od 85 lat, władzom starostwa powiatu wołomińskiego, że zawsze pozwalały nam sprawnie realizować inwestycje.” Następnie razem ze swoim zastępcą Arturem Murawskim wręczyli symboliczne statuetki Arkadiuszowi Powierży – Kierownikowi Inwestycji i Rozwoju Urzędu Miasta oraz Robertowi Kosowskiemu – prezesowi firmy Budimpol wykonawcy obiektu za ogromny udział w realizacji tego przedsięwzięcia.

Na koniec życzył ząbkowskiej drużynie, aby obiekt ten był szczęśliwym obiektem, a nam, kibicom, abyśmy byli dwunastym najsilniejszym  zawodnikiem, który zawsze będzie wspierał naszych piłkarzy. Wśród licznie zebranej publiczności nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych naszego powiatu: starosty wołomińskiego Piotra Uścińskiego, burmistrza Wołomina Ryszarda Madziara, burmistrza Kobyłki Roberta Roguskiego, posła na Sejm RP Jacka Sasina oraz radnych miasta Ząbki, a także pracowników urzędu. Trybuna Główna nie będzie tylko siedzibą ząbkowskiej drużyny I -ligowej, ale również ważnym obiektem kulturalnym. Znajdą się tam, bowiem pomieszczenia Miejskiego Ośrodka Kultury z salą widowiskową o pow. 196 m2 i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z salami konferencyjnymi.

Jako odrębnie funkcjonujący zespół pomieszczeń powstaje siłownia i sala fitness wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi i sanitarnymi. Osobno funkcjonującym zespołem jest też gastronomia. Budowę obiektu rozpoczęto w marcu 2010r. Całkowity koszt inwestycji to19 mln zł, która została sfinansowana z budżetu miasta. Obiekt spełnia wymogi licencyjne stawiane przez Polski Związek Piłki Nożnej dla I ligi piłkarskiej. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Dolcanu, co wróży dobrze na przyszłość nowej, sportowej inwestycji.
Joanna Wysocka

Galeria zdjęć

1 733 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
W kolorowym świecie Anny Matery-Lewickiej… (20.11.2012)

W ubiegłosobotnie popołudnie 17 listopada, w sali konferencyjnej Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu odbył się wernisaż Kolorowej Wystawy Malarstwa Anny...

Zamknij