ggg ggg ggg

Odbiór placu sportowo – rekreacyjnego SP w Andrzejewie

W dniu 11.10.2023r. odbył się oficjalny odbiór placu sportowo-rekreacyjnego znajdującego się na terenie Szkoły Podstawowej w Andrzejewie przy ul. Warszawskiej.

Inwestycja była współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Budowę placu zrealizował Zakład Robót Budowlano – Drogowych Tomasz Dawidowski z Ostrowi Mazowieckiej. W zakresie realizacji zadania znalazło się wykonanie z kostki betonowej toru do nauki jazdy na rolkach/rowerze, park linowy. Drogi wzbogacone zostały o progi zwalniające, przejścia dla pieszych oraz ronda. W odpowiednich miejscach stoją znaki drogowe, do których rowerzyści powinni się stosować. Dodatkowo w wyposażeniu placu znalazły się: stojak na rowery, dwie ławki oraz dwa kosze na śmieci. Wartość inwestycji to 394224,66 zł. W wydarzeniu uczestniczyli: Dyrektor Szkoły Podstawowej – Wojciech Strzeszewski, Wójt Gminy Andrzejewo – Beata Ponichtera, Sekretarz Gminy – Robert Rosiak, wykonawca -Tomasz Dawidowski; dzieci z poszczególnych grup oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami, przewodnicząca Rady Rodziców Iwona Tymińska, a także mieszkańcy gminy. Swoją obecnością zaszczycił wszystkich Radny Województwa Mazowieckiego. Obecni goście mieli możliwość zabrania głosu, odnosząc się do nowopowstałej inwestycji. W wypowiedziach nie brakowało słów pochwał, a także podziękowań za współpracę pomiędzy wszystkimi instytucjami oraz osobami, które brały udział w tym przedsięwzięciu. Ważnym elementem całej uroczystości było przecięcie wstęgi, co było jednoznaczne z uroczystym odbiorem placu sportowo-rekreacyjnego. Na zakończenie uroczystości przedstawiciel wykonawcy przekazał w podarunku 2 rowerki, przeznaczone do nauki jazdy. Następnie uczniowie starszych klas pod opieką P. Katarzyny Sutkowskiej dali pokaz jazdy na rowerach trasą biegnącą na terenie obiektu, zaś dzieci z grup przedszkolnych zademonstrowali sposoby użycia parku linowego. Użytkownikami placu sportowo-rekreacyjnego będą nie tylko uczniowie Szkoły Podstawowej w Andrzejewie, ale również mieszkańcy terenu gminy. Jest to idealne miejsce, gdzie osoby użytkujące obiekt będą mogły ćwiczyć swoją sprawność ruchową oraz poznawać zasady ruchu drogowego, a w konsekwencji zdać egzamin na kartę rowerową.
/Info UG Andrzejewo/

272 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
W hołdzie Bohaterce

– V Bieg Patrolowy Pamięci Halinki Brzuszczyńskiej ps. „Mała” W czwartek, 5 października już po raz piąty odbył się Bieg...

Zamknij