ggg ggg ggg

Ochotnicze Straże Pożarne z nowym sprzętem ratowniczym

W dniu 13 lutego 2023 r. w obecności wicepremiera Henryka Kowalczyka odbyło się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Komorowie w gminie Rząśnik przekazanie sprzętu pożarniczego.

Uroczyste przekazanie odbyło się w miniony poniedziałek, 13 lutego i sprzęt ratowniczy za 0,5 mln zł: 2 łodzie, pojazd patrolowy oraz 2 mobilne agregaty prądotwórcze, trafił do druhów strażaków z powiatów wyszkowskiego i ostrowskiego. W celu zwiększenia możliwości operacyjno – technicznych Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego Województwa Mazowieckiego. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przekazali sprzęt Gminie Rząśnik, Gminie Wąsewo i Gminie Małkinia Górna.
W obecności wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka, posła Macieja Górskiego i posła Marka Zagórskiego oraz Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Jarosława Piotrowskiego zostały podpisane dokumenty. W dalszej części spotkania przekazano nie tylko sprzęt, ale również gratulacje i podziękowania za ofiarne, codzienne zapewnianie bezpieczeństwa mieszkańcom. Gratulacje złożyli goście: wicepremier Henryk Kowalczyk oraz posłowie: Maciej Górski i Marek Zagórski, komendant st. bryg. Jarosław Piotrowski, wójt gminy Małkinia Górna Bożena Kordek. Obecni byli również wójtowie: gminy Rząśnik – Paweł Kołodziejski i gminy Somianki – Andrzej Żołyński.
Strażacy OSP w Komorowie gmina Rząśnik, powiat wyszkowski odebrali – agregat mobilny dużej mocy Caterpillar DE 110 GC 110 kVa, strażacy OSP w Brudkach Starych, gmina Wąsewo, powiat ostrowski – agregat mobilny dużej mocy SMG-100LD-S 100 kVa, strażacy OSP w Małkini Górnej, powiat ostrowski – pojazd specjalny UTV z wyposażeniem Kawasaki (MULE PRO-MX). W ramach pilotażowego programu zakupu łodzi ratowniczych dla jednostek OSP z terenu województwa mazowieckiego finansowanego z rezerwy celowej Budżetu Państwa przekazano łódź ratowniczą płaskodenną, aluminiową z wyposażeniem BREMA 560F dla potrzeb OSP w Lucynowie Dużym w gminie Wyszków oraz OSP Somianka w gminie Somianka w powiecie wyszkowskim.
Dziękując Druhom Ochotnikom pamiętamy, że na bezpieczeństwo składają się umiejętności strażaków, ale też odpowiednie wyposażenie techniczne.
/oprac. KW/

658 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Śpiewamy dla Ciebie, Polsko

10 lutego uczniowie ze szkół podstawowych gminy Łochów brali udział w Gminnym Konkursie Piosenki z okazji 160. rocznicy Powstania Styczniowego...

Zamknij