ggg ggg ggg ggg

Obchody jubileuszu
70-lecia SP nr 4 oraz 105. rocznicy powstania 18. Pułku Artylerii Lekkiej

W nawiązaniu do wieloletniej tradycji, w dniu dzisiejszym 6 czerwca ponownie zgromadziliśmy się przy pomniku 18. Pułku Artylerii Lekkiej (PAL) w centrum naszego miasta. Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej obchodzi jubileusz 70-lecia.

Jednocześnie przypada 105. rocznica powstania 18. Pułku Artylerii Lekkiej. Tegoroczne obchody zostały zorganizowane przez Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka Huberta Betlejewskiego oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej, Michała Chojnowskiego. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego głos zabrali: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Michał Chojnowski, Burmistrz Miasta Hubert Betlejewski, Starosta Ostrowski Jerzy Bauer, płk Piotr Męczyński, Dowódca 18. Pułku Artylerii w Nowej Dębie oraz Dowódca 22. WOK, płk Leszek Iwaniec. Dzisiejsze uroczystości to doniosła okazja, by uczcić historię i dokonania naszych przodków, którzy z dumą służyli w szeregach artylerii lekkiej, a także by zintegrować naszą społeczność wokół wspólnej tradycji. Artyleria Lekka odgrywała kluczową rolę w wielu ważnych momentach naszej historii. To dzięki ich poświęceniu, odwadze i profesjonalizmowi, nasz kraj mógł stawić czoła licznym wyzwaniom. Obchody tej rocznicy są nie tylko okazją do przypomnienia sobie tych bohaterskich czynów, ale również do oddania hołdu wszystkim, którzy służyli i nadal służą w tej formacji. Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy, kolejnym punktem uroczystości była Msza Święta w kościele pw. Św. Jozafata w Komorowie. Na dalszą część świętowania zapraszamy na godz. 17.00 do 22. WOK-u w Komorowie gdzie odbędzie się spektakl „Nazajutrz”. Na scenie wystąpią absolwenci, uczniowie, nauczyciele i rodzice związani z „Czwórką”.

/Info UM Ostrów Mazowiecka/

100 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pożegnanie mł. insp. Krzysztofa Szymańskiego z Komendą Powiatową Policji w Ostrowi Mazowieckiej

Dziś, 7 czerwca 2024 r., w Galerii Sztuki „Jatki” w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się uroczysta zbiórka w związku z pożegnaniem...

Zamknij