ggg ggg ggg ggg

Obchody Gminnego Dnia Edukacji Narodowej

W dnia 13 października 2022 roku odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej
w Gminie Andrzejewo.

Organizatorem tegorocznej uroczystości była społeczność Szkoły Podstawowej w Ołdakach Polonii pod przewodnictwem Dyrektor Agnieszki Choromańskiej. Obchody rozpoczęła Msza Święta w kościele w Andrzejewie. Następnie wszyscy uczestnicy spotkali się w Remizie OSP w Zarębach-Bolędach.
Wśród gości znaleźli się nauczyciele wszystkich szkół z terenu Gminy Andrzejewo, emerytowani nauczyciele, pracownicy szkół, rodzice, Wójt Gminy Andrzejewo wraz z pracownikami Urzędu Gminy w Andrzejewie. Podczas uroczystości Wójt Gminy Andrzejewo Pani Beata Ponichtera podziękowała wszystkim nauczycielom za poświęcenie oraz trud włożony w kształtowanie młodego pokolenia, a także za wszelkie osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. W wyrazie uznania zostały wręczone nagrody Wójta Gminy Andrzejewo, które otrzymali:

  • Agnieszka Choromańska, Damian Jasko – Szkoła Podstawowa w Ołdakach-Polonii,
  • Wioletta Wajszyczk, Beata Bednarczyk – Szkoła Podstawowa w Starej Ruskołęce,
  • Wojciech Strzeszewski, Wioletta Ogrodnik, Danuta Tymińska – Szkoła Podstawowa w Andrzejewie.
    W czasie uroczystości złożono Pani Janie Gosk podziękowanie za pracę w Szkole Podstawowej w Ołdakach Polonii w związku z przejściem jej na emeryturę.
    Spotkanie upłynęło w podniosłej i miłej atmosferze. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali kwiaty.
    Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do podkreślenia znaczenia pracy oraz roli nauczycieli jaką odgrywają w rozwoju społeczeństwa poprzez zapewnienie najwyżej jakości edukacji na każdym poziomie nauczania, dlatego też w każdej ze szkół z terenu Gminy Andrzejewo uczniowie składali nauczycielom podziękowania przez przygotowanie uroczystego apelu oraz części artystycznej.

/Info Gmina Andrzejewo/

184 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wirtualny spacer po wiadukcie

Zapraszamy Państwa na wirtualny spacer po tłuszczańskim wiadukcie nad przejazdem kolejowym, który na zaproszenie Kierownika Budowy Pana Wojciecha Adamczyka odwiedził...

Zamknij