ggg

Obchody 78 rocznicy zbrodni katyńskiej i 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia br. w Wąsewie odbyły się uroczystości rocznicowe upamiętniające 78 rocznicę zbrodni katyńskiej i 8 rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17.00 od Mszy Świętej, która miała miejsce w kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny w Wąsewie. Wzięły w niej udział poczty sztandarowe: Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Wąsewie, Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Wąsewie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsewie. Po nabożeństwie zgromadzeni udali się pod pamiątkowy obelisk, zlokalizowany na skwerku im. Ks.M.Kłobukowskiego, by oddać hołd Polakom zamordowanym w Katyniu i tragicznie zmarłym w Smoleńsku. Ta część obchodów rozpoczęła się od odśpiewania hymnu Polski, następnie delegacje z Urzędu Gminy Wąsewo, szkół z Wąsewa, Rząśnika Włościańskiego, Brudek Starych i Trynos -Osiedle, złożyły pamiątkowe wieńce i zapaliły znicze.
W krótkich przemówieniach przypomniano tragizm wydarzeń zarówno tych sprzed 78 lat, gdzie w lasach Katynia, Miednoje, Charkowa i Kalininie dokonano bestialskiego mordu na ponad 22 tysiącach Polaków, w tym oficerów i inteligencji oraz te najnowsze sprzed 8 lat, gdzie w tragicznym w skutku locie polskiej delegacji udającej się na rocznicę katyńskich wydarzeń zginęli wszyscy jej członkowie, w tym prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński.
Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w uroczystości.
/Info/

1 709 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Sprzątanie Gminy Tłuszcz!

W piątek, 13 kwietnia 2018r. Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk spotkał się z kilkudziesięcioma ochotnikami przy pomniku w Konarach, skąd wyruszyli...

Zamknij