ggg
ggg ggg

O niepodległości śnili nasi dziadowie, o nią walczyli, my czcimy i pamiętamy (15.11.2011)

Wyszkowskie obchody Święta Niepodległości w bieżącym roku były bardzo urozmaicone, a program wyjątkowo rozbudowany.
Rozpoczęto już 10 listopada odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświęconej Ludziom morza w Parku K.F. Wazy przy Kordegardzie. Organizatorami uroczystości była Liga Morska i Rzeczna Bractwo w Wyszkowie. Prowadzący uroczystość komandor bractwa Julian Bielawski przypomniał historię obchodów 11 listopada i znaczenie jakie ma nadal dla współczesnych przesłanie. które obchody niosą ze sobą przez lata.  Zauważył, że obecna młodzież, być może z braku wiedzy lub nie czując się równoprawnym uczestnikiem obchodów, nie utożsamia się z obchodzonym świętem.

Nie przeszkodziło to w odbyciu modlitwy, a uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej i kotwicy dokonali: komandor Marek Padias, wiceprezes zarządu Ligi Morskiej i Rzecznej oraz wiceburmistrz Wyszkowa Adam Mróz.
Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy odbyło się część dotycząca nadania statusu członka honorowego, który otrzymali:  Sławomir Chmielak, Adam Mróz, Paweł Surowiecki. W skład Bractwa LMiR  w Wyszkowie przyjęto: Elżbietę Pirecką, Edwarda Wojciecha Stańczaka, Mirosława Boruca, Jacka Bosia, Jerzego Puściana, ks. Roberta Ratomskiego, Marcina Chrupka.

Galeria zdjęć

1 024 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
50-lat minęło jak jeden dzień (15.11.2011)

„Wszystko na świecie przemija powoli, Szczęście i radość i wszystko, co boli Wszystko przemija jak przeznaczenie, Jedno nam tylko zostaje...

Zamknij