ggg
ggg ggg

NOWY DWORZEC W BARCHOWIE

Trwa budowa dworca w Barchowie położonego przy linii Rail Baltica – transeuropejskim korytarzu kolejowym, który połączy Niemcy i Polskę z Litwą, Łotwą i Estonią. Zadanie jest współfinansowane ze środków unijnych, a jego wykonawcą jest konsorcjum firm Heli Factor i Merx. Wartość zadania 3,6 mln zł.

24 marca burmistrz Łochowa Robert 24 marca burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski na zaproszenie Pełnomocnika Zarządu PKP S.A. Roberta Szydlika wziął udział w Radzie Budowy tej inwestycji, która jest realizowana w autorskiej formule tzw. innowacyjnych dworców systemowych /IDS/, których do końca roku 2023 w całym kraju ma powstać 40. Budowa dworca w Barchowie rozpoczęła się w listopadzie 2020 roku. Powstała tu część zadaszona jako poczekalnia oraz pawilon, w którym mieszczą się pomieszczenia techniczne oraz toaleta dla pasażerów. Dworzec będzie wyposażony w nowoczesne elektroniczne tablice informujące o godzinach przyjazdów i odjazdów pociągów. Całość zaplanowano zgodnie z najnowszymi wytycznymi dla osób niepełnosprawnych. W związku z tym w ramach inwestycji wybudowano nową pochylnię dla osób o ograniczonej mobilności oraz mapy dotykowe dla osób niewidomych i niedowidzących. Obok dworca powstanie parking dla samochodów osobowych na 6 miejsc. Obiekt wyposażony będzie w nowoczesny monitoring z systemem kontroli dostępu i alarmem sygnalizującym włamanie.
W trakcie spotkania przedstawiciele wykonawcy poinformowali, że stan rzeczowy zaawansowania robót obecnie wynosi ponad 90%. Do wykonania pozostały m.in.: dokończenie elewacji, maskowanie zadaszenia wiaty, biały montaż w pomieszczeniu toalety, montaż stojaków na rowery, urządzenie zieleni i system bezpieczeństwa obiektu. Oddanie nowego obiektu planowane jest na lato tego roku.
/Info Gmina Łochów/

612 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kobyłka z własnym dostępem do wody

W ubiegłoponiedziałkowy ranek, 30 marca rozpoczęło się wielkie wiercenie w Kobyłce. Jak poinformowało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej o godz. 8:36 pierwszy...

Zamknij