ggg

Nowoczesny bazar w Ząbkach (30.10.2012)

Targowisko miejskie zmieniło się nie do poznania. Pięknie, czysto, przeszklone zadaszenie, wygodne sklepy – boksy i szerokie przestronne przejścia.

27 października 2012 r. – dzień uroczystego otwarcia BAZARU ZĄBKI nie rozpieszczała pogoda. Jak bardzo potrzebne były dokonane właśnie w Ząbkach na terenie miejskiego targowiska zmiany wszyscy przekonali się po przybyciu o godz. 9.00 przed główną galerię bazaru. Padał śnieg z deszczem, zrobiło się szaro, a szanowni goście i kupujący, którzy przybyli na uroczyste przecięcie wstęgi, kulili się z zimna. Zwarty tłum mieszkańców z niecierpliwością czekał na uroczysta chwilę poświęcenia nowej pięknej hali targowej, którą wybudowali kupcy ze Stowarzyszenia „Bazar Ząbki”.
Bazar usytuowane jest przy ul. Targowej w Ząbkach. Zajmuje teren ok 4 tys. m2, na którym 54 pawilony zostały rozstawione w kilku rzędach i rozdzielone trzema głównymi alejkami. Posiada ok 20 miejsc parkingowych, pomieszczenia WC oraz targowisko dla handlu  obwoźnego. Powierzchnia zabudowy to ok. 1800 m2. Całość została ogrodzona murem  wykonanym z cegły klinkierowej, a do bazarku prowadzą  4 bramy wejściowe.
Koszt inwestycji wyniósł 3 mln złotych i sfinansowało inwestycję Stowarzyszenie „Bazar Ząbki”.
W uroczystym otwarciu obiektu udział wzięli: Piotr Uściński – starosta powiatu wołomińskiego, Jacek Sasin – poseł na Sejm RP, Zbigniew Kopycki – komendant Komisariatu w Ząbkach, Zbigniew Forysiak – komendant Straży Miejskiej w Ząbkach, władze samorządowe: Robert Perkowski – burmistrz Miasta Ząbki, Artur Murawski – zastępca burmistrza Miasta Ząbki oraz radni: Tomasz Kalata, Zofia Dąbrowska, Łukasz Kukiełka, Jan Kurowicki, Wojciech Polkowski, Grzegorz Siwek, Robert Świątkiewicz. 


Reprezentujący Stowarzyszenie prezes Jacek Walczak przywitał zebranych, a burmistrz Miasta Robert Perkowski pogratulował powstania z inicjatywy przedsiębiorców tak wyjątkowego i przydatnego obiektu. Na pamiątkę wraz ze swoim zastępcą Arturem Murawskim burmistrz Perkowski wręczył okolicznościowe grawertony prezesowi Stowarzyszenia Jackowi Walczakowi oraz Bożenie Przewoźnik – zastępcy prezesa. Goście również dołączyli się do gratulacji i głos zabrał poseł na Sejm RP Jacek Sasin, a potem starosta powiatu wołomińskiego Piotr Uściński. Obydwaj podkreślali zalety przyjętego rozwiązania i podziwiali nowy obiekt, który pozwoli na dokonywanie zakupów w komfortowych warunkach. Ks. Proboszcz  Edward Kowara z parafii p.w. Świętej Trójcy poświęcił inwestycję. Goście rozpoczynając od samego księdza proboszcza przecięli wstęgę, a następnie w asyście mieszkańców, przedstawicieli Stowarzyszenia przeszli alejkami bazarku. Wszędzie witano ich z radością wiedząc, ze zarówno opieka duchowa, jak i władz świeckich jest gwarantem dobrej prosperity handlujących. Niesprzyjająca pogoda potwierdziła zasadność dokonanych zmian. Przy wesołej muzyce, częstowani kubeczkiem szampana i pysznymi ciastami wszyscy zgromadzeni podczas uroczystości wyraźnie „odtajali”, po czym udali się na zwiedzanie. Rozemocjonowani sprzedawcy wrócili powoli do swoich sklepów, a nowa ząbkowska hala targowa zapełniła się kupującymi.
/Janina Czerwińska/

Robert Perkowski burmistrz Ząbek:
W ostatnią sobotę 27 października został otwarty nowy a zarazem stary bazarek, inaczej targowisko miejskie w Ząbkach.
Na to uroczyste otwarcie ząbkowscy kupcy przygotowali zabawy dla dzieci, degustacje i szampana dla każdego chętnego, który w tym dniu odwiedził bazar w Ząbkach. Należy podkreślić, że nowo wybudowane pawilony są niezwykle estetyczne, a robienie zakupów jest teraz bardzo wygodne. Dzięki zadaszonym alejkom, nawet w niepogodę, podczas opadów deszczu i śniegu można sobie spacerkiem spokojnie robić zakupy. Ważne, że kupując na Bazarze Miejskim wspieramy lokalną, polską przedsiębiorczość. Kupcy natomiast dostarczają nam smaczne, wysokiej jakości, krajowe produkty w przystępnej cenie.

Galeria zdjęć

3 947 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wśród mieszkańców gminy Radzymin najwięcej kontrowersji wzbudziły węzły „Kobyłka” i „Wołomin” (30.10.2012)

W ubiegły czwartek, 25 października odbyło się kolejne ze spotkań poświęconych planowanej budowie drogi ekspresowej S-8 na odcinku od projektowanego...

Zamknij