ggg ggg ggg

Nowo oddana droga w Przykorach spełnieniem marzeń mieszkańców

Po wielu latach Przykory doczekały się przebudowy drogi, a samorząd gminy Zabrodzie i wójt Tadeusz Michalik już planują, jak skłonić sąsiednią gminę Tłuszcz do wykonania dalszego odcinka drogi i połączyć obie gminy nowym szlakiem drogowym.

 

fot20Od 21 kwietnia 2017 r. po oficjalnym przecięciu wstęgi gmina Zabrodzie stała się bogatsza o wyczekiwaną od lat gminną drogę w Przykorach. Z tej okazji z mieszkańcami gminy spotkał się marszałek Adam Struzik i uczestniczył wraz z samorządowcami w tej bardzo radosnej chwili dla wszystkich. W przecięciu wstęgi uczestniczyli również radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego: Cecylia Domżała oraz Marian Krupiński. Gminę Zabrodzie reprezentował wójt Tadeusz Michalik i przewodniczący Rady Gminy Janusz Marian Pakuła wraz z radnymi, mieszkańców – sołtys Piotr Gajcy. Wójt podziękował radnym gminy oraz samorządowcom województwa mazowieckiego za pomóc, wsparcie i współpracę, która zaowocowała podniesieniem warunków życia mieszkańców. Wyraził też nadzieję na pociągnięcie tej drogi od strony Tłuszcza, tworząc dobre i dogodne połączenie drogowe.
Zadanie pn. „Przebudowa drogi gminnej transportu rolnego w miejscowości Przykory” warte ponad 267 tys. zł dofinansowano z budżetu województwa mazowieckiego ze środków związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych kwotą 90 tys. zł. Droga pozwala dojechać do użytków rolnych dla 54 gospodarstw w miejscowości Przykory. Łączy także gminę Zabrodzie z gminą Tłuszcz. Modernizacja niemal 630 m była konieczna ze względu na bardzo zły stan techniczny. Po opadach deszczu oraz roztopach była nieprzejezdna, nie było alternatywnego dojazdu do użytków rolnych.
„Rozwój terenów wiejskich ma istotne znaczenie dla przyszłości naszego województwa. Aby przynosił zamierzone efekty, konieczne są spójne, prowadzone na wielu płaszczyznach działania. Dobrze rozbudowana infrastruktura drogowa to jeden z głównych celów, jakie stawia przed sobą Samorząd Województwa Mazowieckiego. Co roku z budżetu województwa przekazywane są środki na budowę, remonty i modernizacje dróg, także tych o znaczeniu gminnym. W ten sposób, w ramach środków związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych, mogliśmy również dofinansować wykonanie prac inwestycyjnych w gminie Zabrodzie. Dzięki nim poprawia się bezpieczeństwo i funkcjonalność rozwiązań komunikacyjnych. Duże ułatwienie zyskali też mieszkańcy, którzy do tej pory mieli utrudniony lub uniemożliwiony dojazd do własnych pól” – zwracał się do zebranych na drodze podczas uroczystości marszałek Adam Struzik.
„Czekaliśmy cztery kadencje, to bardzo długo” – mówił sołtys Piotr Gajcy i podkreślał wielką determinację i zasługi radnego Wiesława Gizy. Marszałkowi Adamowi Struzikowi i samorządowcom podziękował bukietami kwiatów. Wszystkich w Przykorach i gminie Zabrodzie przepełniała również nadzieja, że uda się porozumieć z gminą Tłuszcz i „urwaną drogę” zakończyć.
Przy przecinaniu wstęgi uczestniczyli młodzi mieszkańcy Przykor, bo jak stwierdził marszałek Adam Struzik „To przecież ta droga jest dla nich”.
Zapraszamy na stronę internetową gazety: www.kurier-w.pl, oraz www.facebook.com/kurier-w/ i youtobe: kurierwtygodnik, gdzie będziemy zamieszczać filmy i zdjęcia z oddania drogi.
Po zakończonej uroczystości wszystkich zebranych zaproszono na poczęstunek do Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrodziu.

/Janina Czerwińska/

 

5 325 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Walka na argumenty, na słowa i emocje…

W ubiegłym tygodniu w Łochowie rozegrała się kolejna odsłona konfliktu wywołanego przez radnych Rady Miejskiej z mieszkańcami ulicy Parkowej.  ...

Zamknij