ggg
ggg ggg

Nielegalnie produkował papierosy

Wyszkowscy policjanci w trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych na terenie gminy Długosiodło zabezpieczyli wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy oraz urządzenie służące do ich produkcji. 31–letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego jest podejrzewany o nielegalne wytwarzanie papierosów. Grozi mu odpowiedzialność karna.

Wyszkowscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wkroczyli wczoraj wieczorem na teren jednej z posesji w gminie Długosiodło. Funkcjonariusze podejrzewali, że mieszkający tam mężczyzna, prawdopodobnie nielegalnie wytwarza papierosy. Podejrzenia mundurowych okazały się słuszne. W  domu 31-latka policjanci zabezpieczyli 33 tys. gilz papierosowych, ponad 200 opakowań na papierosy, a także 3100 sztuk papierosów oraz krajankę tytoniową bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W trkacie przeszukania kryminalni  dodatkowo zabezpieczyli maszynkę do wytwarzania nielegalnych papierów.

O dalszym losie mieszkańca gminy Długosiodło zdecyduje sąd. Grozi mu odpowiedzialność karna z Ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych.

kom. Damian Wroczyński

161 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Słowna sprzeczka sylwestrowa zakończona zarzutem zabójstwa dla 26-latka

Zarzut zabójstwa usłyszał 26-latek. Mężczyzna podejrzewany jest o zadanie ciosu nożem 23-latkowi, z którym wdał się w sprzeczkę słowną w...

Zamknij