ggg ggg ggg ggg

NIEDZIELA Z WOJSKIEM

Od lat wszyscy doskonale wiedzą, iż Legionowo stało wojskiem. Dziś za sprawą przeobrażeń naszej armii już nie stoi. Koszary „za torami” zioną pustką.

 

Ale duch w legionowskim narodzie nie ginie. Związki miasta z armią i choćby „Kościuszkowcami” są wielkie. Cały czas mieszka w Legionowie okazała rzesza byłych wojskowych, którzy budowali tradycję wojskowości w Legionowie. W minioną niedzielę, w filii Muzeum Historycznego na Piaskach miał miejsce powrót armii do Legionowa. Powrót symboliczny, za sprawa wielkiego pikniku wojskowego. Był oczywiście koncert orkiestry dętej wojskowej. Były liczne prelekcje. Były pokazy nowoczesnego uzbrojenia, ale też pokazy grup rekonstrukcyjnych. Miejscowi strażacy też zaprezentowali swoje umiejętności. Wielkim powodzeniem cieszyły się wystawy prezentujące losy, dzieje i historię „1. Dywizji im. Tadeusza Kościuszki w latach 1943- 2011”. Wielu z łezką w oku oglądało eksponaty, które są nieodłączną częścią historii Legionowa. Nie zabrakło też koncertów pieśni patriotycznych i wojskowych. No i oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnej wojskowej, żołnierskiej grochówki.
rc

1 945 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wywiad z Marzeną Małek – Pełnomocnikiem Komitetu Prawa i Sprawiedliwości

„KW”: W ostatnim czasie w lokalnej prasie ukazał się cykl artykułów, w których Marta Rajchert przedstawia okoliczności swojej rezygnacji z...

Zamknij