ggg

Niecodzienni goście w Tłuszczu (20.03.2012)

W dniu 16.03.2012 Bibliotekę Publiczną w Tłuszczu i jej filię w Mokrej Wsi odwiedzili niecodzienni goście, bowiem przybyli z Brukseli. Byli to przedstawiciele Fundacji Billa & Melindy Gates i organizacji Civic agendy UE- Knowles Robin i Mieke Barbe.


Z wizytą do Biblioteki Publicznej w Tłuszczu przybyli z Brukseli przedstawiciele Fundacji Billa & Melindy Gates i organizacji Civic agendy UE- Knowles Robin (dyrektor) i Mieke Barbe (koordynator projektu). Towarzyszyli im Elżbieta Dydak i Marzena Szewczyk przedstawiciele Programu Rozwoju Bibliotek oraz Przemysław Kozak z Fundacji Inicjatyw Społeczno- Ekonomicznych. Biblioteka w Tłuszczu należy do jednej z najlepiej rozwijających się bibliotek na Mazowszu. Wg rankingu „ Rzeczypospolitej ‘’ zajmuje 3 miejsce na Mazowszu i 35 miejsce w kraju. Wizycie towarzyszyli przedstawiciele Urzędu Miasta oraz dziennikarze.  Wszyscy goście mogli obejrzeć przygotowaną w języku angielskim prezentację obrazującą rozwój i działania Tłuszczańskiej Biblioteki. Prezentacja bardzo pozytywnie oceniona przez gości na ich życzenie została przekazana do Brukseli.  Po zakończeniu spotkania w Tłuszczu wszyscy udali się do filii biblioteki w Mokrej Wsi. Goście z Brukseli byli ujęci niezwykłą gościnnością tłuszczańskich gospodarzy: Bogumiłę Boguszewską dyrektor biblioteki i jej pracowników.
/K.W./

1 631 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Płoną trawy, a wraz z nimi lasy i zabudowania!!! (20.03.2012)

Kilka pogodnych dni sprawiło, że tak jak w latach minionych niemal cały powiat wołomiński dotknęła plaga wypalania traw na łąkach...

Zamknij