ggg

Nasza duma gra od 20 lat

Mowa oczywiście o Młodzieżowej Orkiestrze Dętej pod dyrekcją kapelmistrza Sławomira Łagockiego! Osoby, które postanowiły spędzić sobotni wieczór podczas koncertu jubileuszowego z okazji 20-lecia orkiestry wiedzą, że ciężko skomentować i ubrać w słowa to, co wydarzyło się na tłuszczańskiej hali sportowej.

20-te urodziny były okazją do wspólnego świętowania i celebrowania. Choć ciężko w to uwierzyć, to orkiestra zachwyca nas swoimi występami już od dwóch dekad. Gwoli ścisłości, w tym roku przypadnie już kolejny, 21 rok działalności zespołu, ale w związku z ubiegłorocznymi obostrzeniami pandemicznymi jubileusz został przełożony o kilka miesięcy.
Na ten wyjątkowy wieczór orkiestra przygotowała wiele niespodzianek. Zaprezentowali się praktycznie w każdym gatunku muzycznym, jaki może zagrać skład muzyków dętych. Nie zabrakło gorących nowości oraz lubianych i znanych utworów. Na jubileuszu, oprócz przedstawicieli gminy – Burmistrza Tłuszcza Pawła Bednarczyka, Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Katarzyny Sadurskiej oraz Radnych, nie zabrakło także osoby, która jest z nami podczas wszystkich ważnych wydarzeń – Pani Bożeny Żelazowskiej – Poseł na Sejm RP. W uroczystości wziął także udział Wicestarosta Wołomiński Piotr Borczyński oraz Radni Powiatowi – Sławomir Klocek i Robert Szydlik, a także Społeczny Doradca Marszałka Województwa Mazowieckiego Pani Emilia Oleksiak. Nie zawiodła także najlepsza tłuszczańska publiczność oraz rodziny, przyjaciele i sympatycy orkiestry.
Występy muzyków były urozmaicone filmikami, podczas których dowiedzieliśmy się, jakie wydarzenia związane z orkiestrą najbardziej zapadły w pamięci muzyków, czym jest dla nich orkiestra oraz jakie skojarzenia mają z kapelmistrzem Sławomirem Łagockim. Jeśli już o kapelmistrzu mowa, to ten rok jest dla niego wyjątkowy. Oprócz świętowania jubileuszu z orkiestrą, obchodzi on także 40-lecie działalności artystycznej. Prowadzi on tłuszczańską orkiestrę od początku. W 2001r. został zaproszony do Tłuszcza, by po rozmowach z ówczesnym Burmistrzem Sławomirem Klockiem jeszcze w tym samym roku rozpocząć nabór i przeprowadzić pierwsze zajęcia. Jak mówią sami muzycy, jest dla nich bardzo ważną osobą i bez niego orkiestra nie byłaby tym, czym jest teraz. My również życzymy Panu Sławkowi dalszych sukcesów, powodów do wzruszeń, radości i zadowolenia z osiągnięć orkiestry.
Podczas koncertu Orkiestra zaprezentowała nowe mundury, nad stworzeniem których prace trwały długie miesiące. Zespół będzie w nich występował podczas przemarszów, pochodów i koncertów. Najbliższa możliwość obejrzenia orkiestry w pełnej krasie będzie 3 maja na tradycyjnym, tłuszczańskim przemarszu.
Na gali mogliśmy również usłyszeć wspaniałych wokalistów – Annę Lan, Marlenę Bujniak, Wiktorię Lewandowską, Piotra Chedę oraz Kamila Śledziewskiego. Zaśpiewali takie utwory, jak: „Ale jazz”, „I will survive”, „Lubię wracać”, „No time to die”, „Dziwny jest ten świat” czy „Can’t take my eyes”. Na zakończenie wspólnie wykonali utwór „Wieża Babel”. Podczas koncertu nie zabrakło także ukłonu w kierunku naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Orkiestra wykonała utwór „Czerwona ruta” w aranżacji odtworzonej przez Kamila Śledziewskiego w wersji wykonywanej w lwowskim Teatrze Pravda.
Nie może zabraknąć słów podziękowania dla osób, bez których ten wieczór nie wyglądałby tak samo. W imieniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej dziękujemy:
– Samorządowi Województwa Mazowieckiego na czele z Marszałkiem Adamem Struzikiem za dofinansowanie koncertu,
– Dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu Wiolecie Roguskiej wraz z pracownikami,
– Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu Panu Sławomirowi Klockowi wraz z pracownikami,
– Panu Rafałowi Pszczółkowskiemu wraz z ekipą za profesjonalną obsługę dźwięku i światła,
– Michałowi Laskowskiemu za przygotowanie multimediów, które były prezentowane podczas koncertu, a także za wszelką pracę związaną z promocją orkiestry na przestrzeni lat,
– Panu Waldemarowi Brzezińskiemu za przygotowanie multimediów i wywiadów z orkiestrantami,
– Właścicielom Hotelu Batory – Państwu Katarzynie i Sławomirowi Matakom za możliwość wynajmu Sali na bankiet,
– Dyrektor Pałacu w Chrzęsnem Pani Magdalenie Roguskiej za wypożyczenie krzeseł.
My ze swojej strony dziękujemy orkiestrze za wspaniałe widowisko oraz zabranie nas w piękną, muzyczną podróż. Dziękujemy za wszystko, co robicie nieprzerwanie od 20 lat. Za wzbogacanie swoimi występami uroczystości gminnych oraz promocję Gminy Tłuszcz podczas koncertów i festiwali. Życzymy satysfakcji ze wspólnego muzykowania, niesłabnącego aplauzu publiczności oraz dalszych sukcesów. Niech Wasza miłość do muzyki oraz radość, którą czerpiecie ze wspólnych spotkań nigdy nie wygasają. Bez Was nasza Gmina nie byłaby taka sama. Grajcie kolejne 20 lat i jeden dzień dłużej!

/Info UG Tłuszcz/

415 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uroczystość w Mękalinach – 15. rocznica nadania imienia Bohaterów Leśnej Placówki AK „Mrowisko” szkole w Knurowcu

W dniu 22 kwietnia 2022 r. w Mękalinach w obecności uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół oraz zaproszonych gości przy udziale pocztów...

Zamknij