ggg ggg ggg ggg

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W ubiegły piątek, 1 marca w Wołominie odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zorganizowane przez Powiat Wołomiński we współpracy ze Stowarzyszeniem Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej oraz Powiatowym Centrum Kultury Fabryczka.

Obchody odbywające się pod honorowym patronatem Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka zainaugurowała ceremonia złożenia wiązanki pod pomnikiem, upamiętniającym męczeńską śmierć żołnierzy Polski Walczącej, pomordowanych i zesłanych do łagrów przez NKWD i sądy polowe Armii Radzieckiej w latach 1944-45 w Wołominie.
Następnie w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie odprawiona została Msza Św. w intencji Żołnierzy Wyklętych.
We wspólnej modlitwie wzięli udział kombatanci, seniorzy, przedstawiciele organizacji społecznych, uczniowie z I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie, LO w Urlach oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wołominie.
Obchody zwieńczyła uroczystość patriotyczna i koncert poetycko-muzyczny w wykonaniu Orkiestry Powiatu Wołomińskiego w Powiatowym Centrum Kultury Fabryczka.
Uroczystość swoją obecnością uświetniły Poczty Sztandarowe: Związku Sybiraków Oddział Wołomin, Związku Kombatantów i byłych Więźniów Politycznych RP, Związku Inwalidów Wojennych RP, NSZZ „Solidarność” Oddział Wołomin.
Prelekcję na temat „Świadectwa męstwa i niezłomnej postawy patriotycznej Żołnierzy w obronie Niepodległości Ojczyzny” wygłosiła Maria Sobolewska – honorowa prezes Zarządu Koła Związku Sybiraków – Koło Wołomin.
– Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom uroczystości: kombatantom, seniorom, przedstawicielom organizacji społecznych, uczniom i nauczycielom oraz kadetom z Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej w Urlach, I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie za obecność – podkreślił Starosta Wołomiński Adam Lubiak.
Cześć i Chwała Bohaterom!
/KW; źródło: Powiat Wołomiński/

156 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wiosenne porządki na ulicach Ząbek

Wiosna coraz bliżej, a zatem czas na porządki. W ubiegły poniedziałek, 4 marca Urząd Miasta Ząbki poinformował mieszkańców o rozpoczęciu...

Zamknij