ggg ggg ggg ggg

Największa samorządowa inwestycja drogowa w dziejach Marek

Niedługo rozpocznie się rozbudowa jednej z najważniejszych arterii – ulic: Sosnowej i Kościuszki w Markach. W dniu 14 maja 2018 r. odbyło się spotkanie, w trakcie którego podpisano umowę z firmą wykonawczą na rozbudowę i modernizację łącznika budowanego we współpracy starostwa powiatu wołomińskiego z gminą Marki.

Nie ma odwodnienia, jest w złym stanie technicznym, asfalt jest w wielu miejscach popękany i nierówny. Mowa o ulicach: Sosnowa – Kościuszki, które łączą Aleję Marszałka Piłsudskiego z warszawską Białołęką. Dzięki udanej współpracy samorządów (powiatu wołomińskiego oraz miasta) jej stan diametralnie się zmieni. W poniedziałek została podpisana umowa na rozbudowę tego łącznika Marek ze stolicą. Będzie to największa samorządowa inwestycja drogowa w dziejach miasta. Kontrakt z wybraną w przetargu firmą IDS-Bud opiewa na 15,9 mln zł.
Co się zmieni w ciągu Sosnowej Kościuszki? Najprościej powiedzieć – niemal wszystko. Przede wszystkim zostanie wybudowana kanalizacja deszczowa, dzięki czemu znikną pojawiające się po każdym większym opadzie kałuże. Powstaną też brakujące odcinki kanalizacji sanitarnej. Zmodernizowana droga będzie prowadzić po obecnym śladzie, ale zmieni się skrzyżowanie z Okólną. Powstanie tam rondo, które upłynni ruch samochodowy. Swoją własną drogę otrzymają rowerzyści, a piesi będą natomiast korzystać z nowych chodników. Wymienione zostanie oświetlenie, a obie ulice otrzymają nawierzchnię asfaltową o szerokości 6-6,5 m.
W sumie rozbudowie podlega odcinek liczący 1,45 km.
– Finansowanie tej inwestycji przypomina układankę z puzzli. Największy ciężar biorą na siebie powiat wołomiński oraz miasto Marki. Część inwestycji uda się sfinansować z pieniędzy Unii Europejskiej ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Dzięki nim powstanie droga rowerowa. Do inwestycji dokłada się również Wodociąg Marecki – mówi Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.
Wykonawca inwestycji udzieli 84-miesięcznej gwarancji i rękojmi na wykonane prace. Zgodnie z planem, mają być one wykonane do połowy grudnia tego roku.

/orac. KW/

3 196 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
II Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych 27.05. Harmonogram

Imprezę poprowadzą: Włodzimierz Zientarski i Dominika Sygiet. Godz. 13:00 - Start. Połączenie multimedialne z Warszawskimi Dniami Energi. Przywitanie Godz. 13:10...

Zamknij